Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pomėgiai, kurių dėka tapsime protingesni: kokie jie?

Ilgą laiką buvo tikima, kad žmonės pasiekia tam tikrą intelekto lygį ir tada nebegali jo pakeisti – belieka tik gyventi pagal turimą potencialą, kuris mums būdingas iš prigimties. Tačiau neseniai mokslininkai, remdamiesi tyrimais, nustatė, kad galime tapti protingesni… pasitelkdami savo pomėgius.

Mokslininkai tai paaiškina tuo, kad kol mūsų smegenys mokosi naujų dalykų, atsiranda vis naujų nervinių jungčių, kurios padeda joms geriau ir greičiau veikti.

Štai keletas pomėgių, kurių dėka padidinsite savo intelekto lygį. Gal laikas išsirinkti kokią nors įdomią veiklą ir sau?

GROJIMAS MUZIKOS INSTRUMENTAIS

Grojimas pianinu, gitara ar bet kokiu kitu muzikos instrumentu lavina motoriką, analitinius įgūdžius, padeda mokytis užsienio kalbų ir matematikos, taip pat lavina kūrybiškumą.

Grojant muzikos instrumentu stiprėja geltonkūnis – smegenų nervinių skaidulų rezginys, jungiantis kairįjį ir dešinįjį pusrutulius. Dėl to pagerėja atmintis, reakcija ir lyderio savybės. Ir visa tai vyksta neatsižvelgiant į amžių!

grojimas muzikos instrumentais

SKAITYMAS

Skaitymas malšina stresą, didina savivertę ir gebėjimą logiškai mąstyti, analizuoti, spręsti problemas.

AKTYVI FIZINĖ VEIKLA

Reguliarus sportas yra kur kas naudingesnis nei pati intensyviausia treniruotė kartą per savaitę. Reguliariai sportuojant, jūsų ląstelės prisipildo baltymo, dar vadinamo BDNF. Tai padidina susikaupimą ir dėmesingumą, pagerina atmintį, taip pat suteikia minties aštrumo.

aktyvi fizine veikla

NAUJOS KALBOS MOKYMASIS

Geriausias atminties lavinimas yra ne mįslių sprendimas, o užsienio kalbos mokymasis. Be to, tai lavina mūsų smegenis, padeda joms greičiau išspręsti sunkias problemas, planuoti ir rasti išeitį iš sunkiausių situacijų. Bet tai dar ne viskas.

JAV Nacionalinės mokslų akademijos tyrimai parodė, kad tie, kurie moka dvi kalbas, greičiau išsprendžia problemas nei tie žmonės, kurių sukauptame žinių arsenale yra tik viena kalba. Dviejų užsienio kalbų mokėjimas teigiamai veikia gebėjimą įvertinti aplinką ir susitelkti ties atliekama užduotimi. Be to, tokie žmonės labiau linkę kilti karjeros laiptais.

DOMĖJIMĄSIS NAUJOVĖMIS

Prieš egzaminą studentai stropiai mokosi tam tikrus dalykus, kad iki testo jie taptų šios srities ekspertais. Tiesa, tik vienai dienai – jei reguliariai nekartosite ir neatnaujinsite žinių, jos greitai bus pamirštos. Štai kodėl mokydamiesi užsienio kalbų mes tampame protingesni – pakartojame tai, ką išmokome, ir įsigyjame naujų žinių vienodu intensyvumu.

Taikykite šį požiūrį savo kasdieniame gyvenime: nurašykite citatas iš knygų, atsispausdinkite patinkančius straipsnius, tiesiog užrašykite viską, kas jums atrodo įdomu ir svarbu. Peržiūrėkite savo užrašus periodiškai. Jūsų smegenys talpins vis daugiau informacijos ir jūsų akiratis išsiplės.

ĮVAIRIŲ ŽAIDIMŲ ŽAIDIMAS

Sudoku, galvosūkiai, rebusai, stalo, kortų ir net vaizdo žaidimai padidina smegenų plastiškumą. Jie kelia mums visas naujas užduotis, kurias reikia išspręsti – ir tai padidina smegenų gebėjimą mokytis, taip pat pažvelgti į situaciją skirtingais rakursais. Be to, žmonės, turintys didelę neuroplastiką, yra mažiau linkę į panikos priepuolius ir depresiją.

zaidimu zaidimas

MEDITAVIMAS

Meditavimas puikiai įrodo, kad galime kontroliuoti, į ką turėtume sutelkti dėmesį ir apie ką turėtume galvoti.

Jei vis kartosime sau jaustis labiau pasitikinčiais, laikui bėgant tai duos vaisių. Tokiu pat būdu galite pasiekti bet kokią idėją, nesvarbu, ar tai būtų drovumo atsikratymas ir pasitikėjimo savimi įgijimas, ar savo kūno priėmimas.


Taip pat skaitykite:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Skaitykite panašius straipsnius

Kitas straipsnis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *