Socialinė žiniasklaida: kaip susikurti tinkamą įvaizdį?


Susikurti puslapiai socialiniuose tinkluose jau seniai nebėra vien asmeninė naudotojų erdvė. Pagal juos mus vertina tiek atsitiktiniai „svečiai“, tiek potencialūs partneriai ir darbdaviai. Todėl ypač svarbu palaikyti tinkamą reputaciją internetinėje erdvėje. Išsiaiškinkime, ko neturėtumėte daryti ar rodyti savo susikurtame profilyje.

Socialinės žiniasklaidos svarba asmeniniame gyvenime

Jei skaitote šį straipsnį, vadinasi, jums rūpi jūsų virtualioji reputacija ir tikrai turite (arba planuojate turėti) savo puslapį socialiniuose tinkluose.

Atminkite, kad internetas yra vieša erdvė, to niekada nepamirškite. Užsitarnauti žinomumą gana lengva – pataisyti susigadintą reputaciją daug sunkiau.

Net jei nesate kino žvaigždė ar turite nedaug sekėjų, neterškite savo viešosios erdvės nuotraukomis iš vakarėlio, kuriame nesate itin puikios formos. Vargu ar nuotrauka patiks potencialiam darbdaviui: įdarbinimo specialistai dažnai naudojasi būsimų darbuotojų profiliais, o esamų darbuotojų atleidimas dėl netinkamo elgesio internetinėje erdvėje taip pat nėra retas reiškinys šiandieniniame pasaulyje.

 

AR TURĖTUME RODYTI SANTŪRUMĄ?

Taip! Kažin ar verta demonstruoti visam pasauliui savo pusnuogio nuotraukas, girtis neištikimybe ar politiniais bei religiniais įsitikinimais, ar ne? Pabandykite susikurti naują profilį ir apsilankyti jau turimame puslapyje. Tada pajusite, kaip jus suvokia kiti žmonės. Didelė tikimybė, kad norėsite pakeisti privatumo nustatymus arba statusą.

Reguliariai tikrinkite savo nustatymus. Pavyzdžiui, “Facebook” mėgsta keisti privatumo politiką: tai, ką paskelbėte draugams arba uždaroje grupėje, gali netikėtai tapti prieinama visai interneto bendruomenei.

Taigi, pirmas žingsnis – kontroliuokite informaciją, kurią darote prieinamą. Antras žingsnis – dirbkite tobulindami puslapio turinį. Jei pagrindinė socialinių tinklų funkcija yra bendravimas su draugais, kolegomis, pažįstamais, tai pagalbinė – savireklama, darbo projektų ir idėjų propagavimas.

Socialinės žiniasklaidos svarba

Į KĄ ATKREIPTI DĖMESĮ?

Išeiti iš AMP versijos