Toksiški santykiai: kokie jie?


toksiski santykiai

toksiski santykiai

Neretai pasitaiko, kad partnerio elgesį suvokiame kaip priimtiną vien todėl, kad esame prie to  įpratę. Arba todėl, kad buvusiuose santykiuose buvo lygiai taip pat. Bet tai, kad su mumis reguliariai elgiamasi netinkamai, dar nereiškia, kad tai yra normalu ir priimtina. Taigi, kaip laiku atpažinti, kad laikas santykiuose padėti galutinį tašką?

Daugelis psichologų nemėgsta žodžių „toksiškas“, „narcizas“ ir  pan., nes jie tapo etiketėmis, kurios dažnai netinkamai naudojamos.

Skaitant straipsnius apie ženklus, rodančius, kad santykiuose kažkas negerai, kyla didelė rizika sau ir partneriui nustatyti klaidingą „diagnozę“ vien dėl to, kad kai kurie žiniasklaidoje aprašyti požymiai yra būdingi jūsų porai.

Tačiau, pagrindinė problema yra ta, kad, patekus į tikrai toksiškus santykius, nepaprastai sunku suprasti, kad jie tokie, nes daugeliu atvejų visa aplinka, kurioje mes esame, yra toksiška, ir visa tai trukdo aiškiai matyti ir blaiviai mąstyti. Žinoma, tai taip pat pakerta ir mūsų savigarbą.

Kaip pasireiškia toksiškumas santykiuose?

Santykiai, bendrąja prasme, apibūdina tai, kaip partneriai bendrauja tarpusavyje. Santykiai tampa toksiški tada, kai vieno partnerio savęs jausmas pradeda visiškai priklausyti nuo kito partnerio vertinimo, elgesio ir kt. Baimė prarasti santykius, žiaurūs ginčai ir švelnus susitaikymas yra neatsiejama tokio scenarijaus dalis. Neretai partneriams atrodo, kad tai – tikra meilė. Bet tai netiesa.

Žinoma, kivirčai kyla bet kurioje poroje, tačiau jei paminėtas scenarijus su skandalu ir paliaubomis kartojasi vėl ir vėl, jei norint palaikyti santykius reikia reguliarių „dramos injekcijų“, tai yra priežastis būti atsargiam.

Vyraujant tokiam scenarijui, jūs neišvengiamai prarasite tikrąjį save ir savo vertės bei svarbos jausmą. Gyvenimas, pamažu, taps nerimastingas ir liūdnas, ir jūs nesuprasite, kaip iki viso to priėjote…

3 ĮSPĖJAMIEJI SIGNALAI

Sveiki santykiai – KAS TAI?

Dviejų, psichologiškai subrendusių, žmonių santykius galima apibūdinti kaip nepriklausomus: du žmonės pasirenka būti kartu neaukodami savęs ir nepakenkdami savo pačių vertybėms. Vėlgi, svarbu, kad abu partneriai būtų subrendę ir nepriklausomi.

Būtina išlaikyti savo karjeros siekius, draugus ir neatsisakyti ambicijų. Nepasirūpinus savimi, neįmanoma sukurti ko nors ilgalaikio ir nuoširdaus su kitu žmogumi.

Toksiškas partneris niekada nenorės kurti santykių su psichologiškai subrendusiu, sveiku ir nepriklausomu žmogumi, nes juo neįmanoma manipuliuoti.

Meilė nėra kalėjimas, tai pasirinkimas, nepamirškite to. Siekite sveikų, visaverčių santykių – jūs to vertas.


Taip pat skaitykite:


Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

Parašyti komentarą / išeiti iš AMP versijos