Vertybė – kas tai? 7 svarbiausi gyvenimo pavyzdžiai

Vertybė kas tai

Daugelis žmonių gyvenimo viduryje ar net pabaigoje suvokia, kad nereikšmingiems dalykams iššvaistė geriausius savo gyvenimo metus. Siūlome trumpam sustoti ir pagalvoti, kas jums iš tiesų svarbu ir ką galbūt pamirštate per savo skubėjimą ir bėgimą itin greitai lekiančio gyvenimo keliu. Kad būtų lengviau, sudarėme svarbiausių dalykų sąrašą.

Valandų per dieną nėra daug, dienų per savaitę, savaičių per mėnesį ir mėnesių per metus – taip pat. Kad ir kaip norėtume sustabdyti laiką, jis nenumaldomai bėga į priekį, o daugelis iš mūsų į tai žiūrime pernelyg lengvabūdiškai. Mėgstame guostis mintimi, kad viskas susitvarkys, deja… Anksčiau ar vėliau turime susimąstyti, dėl ko gyvename.

Svarbiausios gyvenimo vertybės

ŠEIMA

Galbūt tai skamba banaliai, bet šeima iš tiesų yra svarbiausia. Tai susiję ne tik su artimiausiais šeimos nariais. Šeimos būna įvairių formų ir dydžių, ir visos jos yra vienodai svarbios. Mus vienija kai kas daugiau nei bendri prisiminimai. Kad ir kas nutiktų, tvirtos šeimos nariai priims mus tokius, kokie esame, ir palaikys sunkiu metu.

DRAUGYSTĖ

Kartais draugai būna artimesni už šeimą. Tačiau tiems, kuriems pasisekė gimti puikioje šeimoje, svarbūs ir geri draugai. Esame linkę manyti, kad draugystė gyvena savo gyvenimą, tačiau tam, kad ji klestėtų, į ją reikia investuoti ne mažiau nei į romantiškus santykius.

Iš draugų daug ko išmokstame, su jais verkiame ir juokiamės, kreipiamės į juos paramos ir patarimo, kai iškyla bėdų. Lengviau prarasti ištikimą draugą nei jį rasti, todėl turėtume labai vertinti tikrą draugystę.

PRIKLAUSYMAS BENDRUOMENEI

Žmogus nėra sala. Mūsų socialinis ratas neapsiriboja tik šeima ir draugais. Norime būti bendruomenės dalimi, tai natūralus žmogaus poreikis. Žmonės visada burdavosi į grupes – bažnytines bendruomenes, interesų klubus ir pan. Neapleiskime to.

SVEIKATA

Kai sergame kūnu ar siela, viskas pasaulyje praranda prasmę. Sveikata yra didžiausias mūsų turtas. Jei ją prarandame, prarandame viską. Klausykite savo kūno, neignoruokite įspėjamųjų ženklų. Rūpinkitės ir elkitės su juo pagarbiai: nepamirškite sporto ir asmens higienos, pakankamai miegokite ir gerai maitinkitės, treniruokite savo protinius gebėjimus.

Be fizinės būklės, svarbu atkreipti dėmesį ir į psichinę bei emocinę sveikatą. Žmogus, turintis sportininko čempiono figūrą, negali būti laikomas sveiku, jei yra emociškai nestabilus.

FINANSINIS SAUGUMAS

Be abejo, pinigai neturėtų būti pirmoje vietoje gyvenime. Tačiau visuomenė yra taip sutvarkyta, kad kiekvienam reikia vienokio ar kitokio finansinio užnugario, kad jaustųsi saugus. Todėl finansai taip pat yra svarbiausių prioritetų sąraše – kaip priemonė tam tikram saugumo lygiui pasiekti. Tik neleiskite, kad pinigai jus užvaldytų.

Vieniems žmonėms užtenka minimumo, kiti nori nuolat didinti savo turtą, tačiau nesvarbu, ar atsargiai elgiatės su pinigais, ar esate linkę rizikuoti siekdami pelno, jums reikia rezervo, kuris užtikrintų tvirtą saugumą.

VYSTYMĄSIS

Kai tik nustojame tobulėti, paskęstame rutinoje. Vaikystėje manėme, kad baigę vidurinę mokyklą viską žinosime ir gyvenimas eisis sklandžiai. Užaugę suprantame, kaip klydome. Gal ir būtų malonu, jei daugiau niekada nebereikėtų laikyti egzamino, tačiau mums reikia naujos informacijos antplūdžio. Patirtis, pažiūros, žinios – tai bankas, kurį reikia nuolat papildyti. Jei jaučiame sąstingį, vadinasi, protui reikia maisto.

Pagalvokite, kaip galėtumėte įgyti papildomų įgūdžių ar išmokti ko nors naudingo, savarankiškai mokytis ar lankyti specialius kursus. Jei nuolatinis tobulėjimas taps vienu iš jūsų prioritetų, jums negresia rutina.

DŽIAUGSMAS

Sutikite, kad gyvenimas be džiaugsmo yra beprasmis, todėl laikas jį įtraukti į prioritetų sąrašą. Ieškokite džiaugsmo mažuose dalykuose. Visi kartais patiriame nusivylimų ir sunkumų, bet įsitikinkite, kad vis tiek sugebate įžvelgti kiekvienos dienos grožį.

Nebijokite atidėti materialinių dalykų į šalį, užsiimti tuo, kas jums patinka, ir dažniau susitikti su mylimais žmonėmis. Prisiminkite juokingas akimirkas ir juokitės iš širdies. Retkarčiais leiskite sau nesielgti kaip suaugusiam žmogui. Svajokite ir įgyvendinkite savo svajones. Juokitės ir, nepaisant visų problemų, toliau stebėkitės ir tikėkite stebuklais. Kaip sakydavo Češyro katinas: “Gyvenimas yra rimtas, bet ne visai”.

Exit mobile version