Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Psichologija ir santykiai Žema ir menka savivertė: ar tai apie jus? 
Psichologija ir santykiai

Žema ir menka savivertė: ar tai apie jus? 

Žema ir menka savivertė
Dalintis

Ar kada jautėtės taip, lyg savo gyvenimą būtumėte atidėjęs vėlesniam laikui: kai tapsite pakankamai geru, pakankamai vertu ir pan.? Savivertės stoka – tai lyg nuolatinis laukimas KAŽKO, kas neleidžia jums mėgautis dabartimi…

Požymiai, kad pasižymite žema saviverte

Leidžiate kitiems žmonėms spręsti už jus. Aplink yra daug žmonių, kurie mėgsta patarti ir nurodyti, ką daryti. Tiems, kurie visada seka jų pavyzdžiu, trūksta pagarbos sau. Neprivalote klausytis, ką jie sako, ir gyventi remdamasis  jų patarimais.

Jūs neklausote savo nuojautos. Ar esate įpratęs nekreipti dėmesio į savo vidines nuojautas?  Veltui – taip veikia išlikimo mechanizmas. Savisaugos instinktas nurodo, kaip elgtis geriau ir saugiau. Išmokite įsiklausyti į savo vidinį balsą.

Dažnai esate išnaudojamas. Deja, kai kurie žmonės naudojasi kitų žmonių gerumu ir jautrumu. Būkite atsargūs ir neleiskite, kad jumis pasinaudotų. Norint to pasiekti, reikės nemažai dirbti su savimi, bet tik taip išmoksite tinkamai padėti sau ir kitiems.

Jūs slepiate jausmus. Atsiverti kitam žmogui yra baisu ir sunku, nes dėl to tampame pažeidžiami. Tačiau pripažindami tikruosius jausmus rodote pagarbą sau. Išmokite atpažinti emocijas: jos gali daug pasakyti apie jus pačius.

Labai stengiatės įtikti. Jei nuolat slopinsite vidinį protestą ir imsitės to, ko visai nenorite daryti, nebūsite laimingi. Pasakyti „ne” yra visiškai normalu.

Sėkmę atidedate vėlesniam laikui. Jei jūsų svajonės ir asmeniniai tikslai visada yra darbų sąrašo pabaigoje, pagalvokite: ar ne todėl piktinatės jus supančiu pasauliu? Žinoma, smagu padėti kitiems. Tačiau tas, kuris nuolat pamiršta savo norus – negerbia savęs.

Ar kada jautėtės taip, lyg savo gyvenimą būtumėte atidėjęs vėlesniam laikui

Jūs gaištate laiką darydami tai, kas jums nepatinka. Jei ką nors darote tik dėl to, kad kas nors jus pagirtų, laikas permąstyti savo elgesį. Nėra prasmės prisiimti sunkiai įveikiamų įsipareigojimų, kad pelnytumėte kieno nors pritarimą.

Jums patinka savikritika. Gerai žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Tačiau kam kankinti save pernelyg didele savikritika? Nesveika ir neišmintinga nuolat graužtis dėl to, ko negalite padaryti arba kas jums nepavyko.

Jūs slopinate savo poreikius. Jei įsiklausytumėte į savo vidinį balsą, staiga suprastumėte, ko iš tikrųjų norite. Labai svarbu rūpintis savimi ir paisyti savo poreikių.

Jus pernelyg jaudina kitų žmonių nuomonė. Geri santykiai yra svarbu, tačiau niekas neturi teisės pažeisti mūsų orumo. Žmogui, kuris nori būti laimingas, nereikia nuolatinio įvertinimo.

Jūs skubate teisti kitus. Per daug savikritiškas žmogus su visais elgiasi smerktinai. Tačiau niekas mums nesuteikė teisės vertinti kitų žmonių veiksmų, ir jei sutikote priimti save, pasistenkite priimti ir kitus. Leiskite kitiems rinktis.

Esate įstrigęs destruktyviuose santykiuose. Žmogus, kuris negerbia savęs, lengvai įsitraukia į disfunkcinius ir kartais toksiškus, destruktyvius santykius. Nepamirškite – jūs galite rūpintis kitais žmonėmis, nepamiršdami savo poreikių ir troškimų.

Išvada

Gal tai skamba keistai, bet kai jūs ir jūsų laimė jums bus svarbiausia – atrasite priežasčių save gerbti. Klausykite savo širdies ir darykite tai, kas, jūsų manymu, yra teisinga. Galite būti tuo, kuo norite būti, tam nereikia niekieno leidimo. Pasitikėkite savimi ir saugokite savo asmenines ribas, tada ir aplinkiniai pradės elgtis su jumis pagarbiai.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Agnė

KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save ir kitus, suteikti praktinių patarimų, kaip kurti sveikus ir harmoningus santykius, bei išspręsti kasdienius psichologinius iššūkius.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Panikos priepuolis

Panikos priepuolis – kūno šauksmas, kurio negalima ignoruoti: 12 žingsnių, padėsiančių sugrįžti į save

Šiuolaikinis gyvenimo tempas reikalauja daug – dažnai daugiau, nei leidžia mūsų vidinės...

Realistinis pozityvumas

Realistinis pozityvumas: gyvenimo požiūris, kurį verta išsiugdyti

Tikriausiai ir jūs pažįstate tokių žmonių: jie spinduliuoja ramybe, yra pozityvūs, patenkinti...

Naktiniai prabudimai

Naktiniai prabudimai pagal kinų mediciną: emocinės būsenos svarba ir pratimai vidinės pusiausvyros atkūrimui

Kinų tradicinėje medicinoje kūno ir emocijų ryšys laikomas fundamentaliu sveikatos pagrindu. Tūkstančius...

Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams

Kaip efektyviai pasiruošti egzaminams: moksliškai pagrįsti patarimai studentams ir moksleiviams

Vasara daugeliui asocijuojasi su poilsiu, kelionėmis, saulėtomis dienomis ir iškylomis gamtoje. Tačiau...