Sportas / Sveikata

Šaltos rankos? Apie ką įspėja gydytojai

Žiemą šaltos rankos yra įprastas reiškinys, tačiau žema galūnių temperatūra, net ir vasaros karštyje, rodo, kad organizme kažkas negerai.

Kokios ligos gali sukelti nuolatinį rankų šaltumą?

Kai kurios iš šių ligų yra hormonų pusiausvyros sutrikimai ir anomalijos, įskaitant skydliaukės ligas. Tas pats simptomas gali būti susijęs su žemu kraujospūdžiu, ateroskleroze ir net diabetu. Šaltas rankas taip pat gali sukelti Reino sindromas – galūnių kraujotakos sutrikimas.

Norėdami atsikratyti šios problemos, gydytojai pataria sportuoti ir gyventi sveikai. Taip pat atsisakyti blogų įpročių – tai yra standartinis „įprastas“ gydytojų rekomendacijų standartas. Žinoma, cukrinio diabeto ir kai kurių kitų pirmiau išvardytų ligų taip gydyti negalima.

Ziema

Žmogaus kraujotakos sistema yra gana sudėtingas ir subtilus mechanizmas, kuris dėl įvairių priežasčių gali neveikti tobulai. Pastaraisiais metais vis dažniau sergama kraujagyslių ligomis, net ir jauname amžiuje. Viena iš pagrindinių to priežasčių – nejudrus gyvenimo būdas. Tie, kurie reguliariai treniruojasi sporto salėje, žino, koks „karštas“ tampa kūnas iškart po treniruotės. Kraujas išsilieja po visą kūną, todėl net žiemą sušyla galūnės, sumažėja galvos skausmai ir pagerėja bendra savijauta.

Mankšta yra vienas iš gerų būdų sušildyti šaltas galūnes. Taip pat galite juos kuriam laikui panardinti į šiltą, beveik karštą vandenį. Kraujo cirkuliaciją gerai išjudina pats vanduo; ekspertai rekomenduoja kontrastinį dušą. Tačiau jis tinka ne visiems žmonėms.

Dar vienas patarimas – nedėvėkite per daug aptemptų drabužių, nes jie per daug suspaudžia mūsų kūno kraujagysles. Šaltuoju metų laiku drabužiai turi būti šilti, bet laisvi.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: