Saugumas internete: Ką reikia žinoti kiekvienam?


Saugumas internete

Saugumas internete

Labai padaugėjo atvejų, kai apgaule gaunami banko mokėjimo kortelės (kortelės numeris, galiojimo data, savininko vardas ir pavardė, kodas ant kortelės nugarėlės) arba prisijungimo prie internetinės bankininkystės paslaugų duomenys ir vėliau pavagiamos banko sąskaitoje esančios lėšos.

Susirašinėjimo elektroniniu paštu metu patiklūs piliečiai, manydami, kad bendrauja su asmeniu, kuriam priklauso įvairūs socialinių tinklų puslapiai, perduoda savo banko mokėjimo kortelių nuotraukas, nurodo savo paso duomenis, internetinės bankininkystės prieigos slaptažodžius, ir nepagalvodami, kad į puslapį gali būti įsilaužta ir susirašinėjimas elektroniniu paštu vyksta su įsibrovėliu, suteikia sukčiams galimybę nuotoliniu būdu pavogti pinigus iš banko sąskaitos.

Atminkite! Kad netaptumėte nusikaltimo auka ir išsaugotumėte savo pinigus, neduokite savo kortelės jokiems asmenims, neatskleiskite savo banko mokėjimo kortelės duomenų, interneto paslaugų slaptažodžių, informacijos, gautos į telefoną SMS žinutėmis.

Saugumas internete

gali būti puiki vieta tiek studijoms, tiek poilsiui ir bendravimui su draugais. Tačiau, kaip ir realiame pasaulyje, taip ir internete gali būti pavojinga.

Interneto pavojai:

Naršymas internete: Taisyklės

1. Neįeikite į nepažįstamas svetaines.

2. Jei paštu gaunate “Word” ar “Excel” failą, net ir iš pažįstamo asmens, prieš atidarydami būtinai patikrinkite, ar jame nėra virusų. (Tai galite padaryti čia: https://www.virustotal.com/gui/home/upload)

Jei gaunate nepažįstamą priedą, neatidarykite jo, o dar geriau – ištrinkite jį ir nedelsdami ištuštinkite šiukšliadėžę.

4. Niekada niekam nesiųskite savo slaptažodžio.

5. Slaptažodžiams naudokite sunkiai įsimenamus skaičius, raides ir simbolius.

6. Bendraudami internetu nepateikite savo asmeninių duomenų, o naudokite slapyvardį.

7. Niekada nesusitikinėkite su žmonėmis, su kuriais susipažinote internete, be suaugusiųjų priežiūros.

8. Jei turite užsiregistruoti internetu, turite tai padaryti nepateikdami jokios asmeninės informacijos.

9. Ne visa informacija internete galima pasitikėti.

10. Nepalikite kompiuterio su svarbia informacija be priežiūros.

11. Nesaugokite svarbios informacijos viešame kompiuteryje.

Dabar internetu plačiai naudojamasi ne tik darbe, bet ir namuose. Daugelis paslaugų teikėjų siūlo prieigą prie pasaulinio žiniatinklio už labai mažą kainą. Internetas pateko į kiekvienus namus. Vaikams, žinoma, įdomu naršyti internete, rasti ką nors įdomaus, žaisti žaidimus, atsisiųsti programas. Internete vaikas bando lankytis tam tikrose svetainėse ir galbūt pokalbių kambariuose, kuriuose jam nebūtų leidę lankytis tėvai. Todėl tėvams bus ypač naudingi tie pranešimai, kuriuos pateikia programos, skirtos apriboti naudojimąsi internetu, t. y. “Parental Control”. Vaikas nesijaus nuolat stebimas, tačiau tėvai vis tiek žinos, kokiose svetainėse lankosi jų vaikas. Vaikai turi stiprų šeimos jausmą, yra patiklūs ir neabejoja autoritetu. Jie mėgsta žaisti internetinius žaidimus ir naršyti internete naudodamiesi el. paštu, lankytis tėvų nerekomenduojamose svetainėse ir pokalbių kambariuose.

Vaikų saugumo internete patarimai


Taip pat skaitykite:

Išeiti iš AMP versijos