Automobilių gamintojai kiekvienam automobilio tipui suteikia specialius pavadinimus. Pavyzdžiui, LCV, SUV, MPV. Ką iš tikrųjų reiškia visos šios santrumpos?
Europos ir Amerikos automobilių klasifikavimo standartuose transporto priemonės skirstomos pagal paskirtį ir sertifikuojamos atsižvelgiant į eksploatavimo sąlygas. Skirstymas grindžiamas ratų baze, naudingu salono tūriu ir kėbulo tipu. Europiečiai naudoja segmentų žymėjimą raidėmis, o amerikiečiai – laisvesnes santrumpas.
Visureigiai, furgonai ir komercinės transporto priemonės
SUV – sportiniai visureigiai, taip vadinami visureigiai. Jiems priskiriami visureigiai ir krosoveriai, kurie turi tam tikrų visureigio savybių. Visureigiai skirstomi į kelis poklasius, panašiai kaip lengvieji automobiliai.
Kompaktiniai visureigiai – tai automobiliai, kurių vidaus matmenys prilygsta SS segmento automobiliams: Nissan Qashqai, BMW X1, Audi Q3 ir kt.
Vidutinio dydžio visureigiai yra panašaus dydžio kaip LC – didesni automobiliai. Tai „Volkswagen Tiguan“, BMW X3, „Audi Q5“ ir kt.
Pilno dydžio visureigiai – tai dideli visureigiai, tokie kaip „Chevrolet Tahoe“, „Mercedes-Benz GL“, „Toyota Land Cruiser“ ir kt. Iki aštuntojo dešimtmečio ši klasifikacija buvo grindžiama ratų bazės ilgiu, tačiau dabar jos atsisakyta.
MPV – įvairios paskirties transporto priemonės. Europos sistemoje tai M klasė: minivenai, keleiviniai mikroautobusai ir kitos transporto priemonės su dideliu universaliu kėbulu. Jie gaminami ant lengvųjų automobilių platformų ir turi lengvojo automobilio išplanavimą, o varikliai, pakaba ir transmisija taip pat pasiskolinti iš lengvojo automobilio donoro.
LCV – lengvoji komercinė transporto priemonė. Jie gaminami ant lengvųjų automobilių platformų, naudojant iš kompaktinių automobilių paimtus jėgos agregatus ir transmisijas. Pagrindinis skirtumas nuo mikroautobusų yra tas, kad už keleivių salono yra krovininė platforma arba kėbulas. LCV klasei priskiriami pikapai, lengvieji furgonai ir sunkvežimiai, kurių bendroji masė neviršija 3,5 tonos.
Lengvieji automobiliai
MC – mini automobiliai – tai nedideli automobiliai, kurių salono tūris neviršija 2,4 kubinio metro, pavyzdžiui, „Smart“, atitinkantys Europos A klasę.
SC – mažieji automobiliai arba subkompaktiniai automobiliai, kurių salono tūris siekia 2,4-2,83 kub. m, yra automobiliai, atitinkantys Europos B klasę. Pavyzdžiui, „Volkswagen Polo“, „Hyundai Accent“, „Renault Logan“ ir kt.
CC – kompaktiniai automobiliai – ši lengvųjų automobilių, kurių salono tūris 2,84-3,11 kub. m, klasė atitinka populiariausią pasaulyje segmentą, Europoje žymimą C raide. Tendencijų formuotojas yra „Volkswagen Golf“. Šiai klasei taip pat priklauso „Ford Focus“, „Hyundai i30“ ir kiti modeliai.
LC – didesni automobiliai, arba vidutinio dydžio automobiliai, kurių salono tūris yra 3,12-3,25 kub. m. Šiai Europos viduriniajai klasei priskiriami dideli šeimyniniai sedanai ir universalai: Volkswagen Passat, Mercedes-Benz C klasė, Ford Mondeo, BMW 3 serija. Europos sistemoje jie žymimi D raide.
EC – Executive Cars arba standartinio dydžio automobiliai, kurių salonas yra 3,26-3,4 kub. m. Mūsų šalyje tokie europietiški E klasės automobiliai vadinami verslo klase. Šiam segmentui priklauso „Toyota Camry“, E klasės „Mercedes-Benz“, 6 serijos BMW ir „Audi A6“.
FSC – prabangūs automobiliai arba pilno dydžio automobiliai, kurių salonas yra 3,5 kub. m arba didesnis, JAV tokie automobiliai vadinami pilno dydžio sedanais. Jiems priskiriami limuzinai ir jų pailgintos versijos: S klasės „Mercedes-Benz“, 7 serijos BMW, taip pat „Audi A8“, „Cadillac CT6“ ir kiti panašūs automobiliai.