Rūpintis naminiais gyvūnais ne visada taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kartais net ir patys atsakingiausi šunų savininkai daro klaidų prižiūrėdami savo augintinius ir vėliau susiduria su nemaloniomis pasekmėmis.
Štai keletas dalykų, kurių neturėtumėte daryti su savo šunimi, kad išvengtumėte sveikatos sutrikimų ir didelių išlaidų raminamiesiems vaistams bei veterinarijos paslaugoms.
Nemaitinkite savo šuns likučiais nuo stalo
Nemaitinkite savo šuns likučiais nuo stalo. Pirma, ne visas maistas, kurį valgo žmonės, tinka šunims, antra, nuolatinis maitinimas gali sukelti nutukimą ir su tuo susijusias sveikatos problemas. Jei norite savo augintiniui suteikti kažką, kuo jis galėtų mėgautis, duokite jam specialių šunų skanėstų. Tačiau nedarykite to per dažnai ir be jokios konkrečios priežasties. Geriau duokite šuniui skanėstą už gerą elgesį arba už komandų vykdymą.
Nepalikite savo šuns uždarame automobilyje per karščius
Šiltu oru automobiliai labai greitai įkaista, todėl net trumpas buvimas įkaitusiame automobilyje gali pakenkti jūsų šuniui. Šunys lengvai perkaista, todėl gali būti pažeistos smegenys. Esant karštam orui, negalima palikti šuns uždarytame automobilyje net kelioms minutėms.
Neduokite ledo
Vasarą daugelis šunų savininkų į vandens dubenėlius įdeda ledo kubelių. Nedarykite to. Ledas yra dažna šunų dantų lūžimo priežastis. Geriau duokite augintiniui paprasto šalto vandens, o kaip skanėstą galite duoti šaldytų daržovių (morkų, šparaginių pupelių, saldžiųjų bulvių ir pan.).
Pasistenkite, kad jūsų augintinis neitų į vonią
Jei turite didelį šunį, pasistenkite, kad jis neitų į vonią. Dideli šunys nevengia vandens iš tualeto. Be to, vonios kambaryje yra daug gyvūnui pavojingų ploviklių ir higienos priemonių, kurios gali sudominti augintinį, ypač jei jis dar mažas ir mėgsta viską išbandyti.
Nenaudokite žmonėms skirtų vaistų
Daugelio žmonėms tinkamų vaistų negalima naudoti šunims gydyti. Todėl savo augintiniui geriau turėti atskirą pirmosios pagalbos rinkinį. Kartais galite padaryti išimtį ir duoti šuniui žmogui skirtų vaistų, tačiau tik prieš tai pasitarę su veterinarijos gydytoju.