Tyrimai rodo, kad kalbų, kurias žmogus gali išmokti per gyvenimą, skaičius priklauso nuo keleto veiksnių, įskaitant amžių, kalbinius gebėjimus ir praktiką. Mokslininkai teigia, kad suaugusieji gali išmokti nuo kelių iki keliasdešimties kalbų, jei tam skiria pakankamai laiko ir pastangų.
Kuo anksčiau pradedama mokytis naujos kalbos, tuo lengviau ją išmokti. Jaunesnis amžius ir reguliari praktika gerokai padidina galimybes sėkmingai išmokti kelias kalbas. Be to, kalbų vartojimas realiame gyvenime ir pasinėrimas į kalbos aplinką gali gerokai palengvinti mokymosi procesą.
Vis dėlto kelių kalbų mokymasis gali pareikalauti nemažai pastangų ir išteklių, ir ne kiekvienas norės tam skirti tiek daug laiko. Nepaisant to, daugeliui žmonių per gyvenimą pavyksta išmokti kelias kalbas.
2020 m. atliktas tyrimas parodė, kad daugiakalbystė gali atitolinti Alzheimerio ligos pradžią. Kitos kalbos mokymasis neapsaugo nuo demencijos išsivystymo, tačiau padeda sustiprinti ir pertvarkyti smegenų grandines. Tai ypač naudinga, kai senatvėje smegenys patiria stresą, nes padeda paskirstyti veiklą daugiau smegenų grandinių.