Klaipėdoje naujus mokslo metus pasitinka daugiau nei 23 tūkstančiai mokinių: savivaldybės pavaldumo mokyklose mokysis 21613, nevalstybinėse mokyklose – 1599 mokiniai. Miesto mokyklos šiemet sulauks daugiau nei 1900 pirmokų: į savivaldybės pavaldumo mokyklas ateis 1802, į nevalstybines – 124 mokiniai.
Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankys daugiau kaip 8 tūkstančiai vaikų. Šiemet sukomplektuota 116 lopšelio grupių, į jas naujai priimti 1267 vaikai (1-3 metų), taip pat naujai priimti 626 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Darželiuose liko ir laisvų vietų, tačiau dalis tėvų, negavę vietos vaikui arčiau namų esančiame darželyje, vietos kitose įstaigose atsisako ir lieka laukti eilėje į norimą įstaigą.
Mokslo metų pradžios šventė – rugsėjo 2-ąją
Į mokslo metų pradžios šventę miesto mokyklos šiemet kviečia rugsėjo 2-ąją, pirmadienį. Tądien, 9.00 val. Klaipėdoje vyks ir tradicinis naujų mokslo metų pradžios renginys – „Pirmoji pamoka Lietuvininkų aikštėje“. Po renginio, apie 9.45 val. iš Lietuvininkų aikštės Sausio 15-osios gatvės link pajudės automobilių kolona – mokslo metų pradžią skelbiantys skambučiai bus parvežti į mokyklas.
Vaikai grįš į atnaujintas įstaigas, Tauralaukyje – nauja mokykla
Naujais mokslo metais Klaipėdoje atidaroma ir visiškai nauja mokykla – duris atveria Tauralaukio progimnazija. Nauja mokykla pastatyta Senvagės gatvėje, čia galės mokytis 666 vaikai, mokykla skirta pirmų–aštuntų klasių moksleiviams. Naujoji mokykla turi du korpusus, sujungtus stikline galerija. Apvalios formos statinys bus mokomasis mokyklos korpusas, stačiakampio formos – sportinis.
Kitos ugdymo įstaigos vaikus pasitiks atsinaujinusios. Paprastojo remonto darbai šią vasarą vyko 22 įstaigose, 4 įstaigose – sanitarinių patalpų remontas, elektros instaliacijos atnaujinimo darbai – 11 įstaigų, stogų, fasadų, lietaus nuvedimo sistemų remonto darbai – 9 įstaigose. Remonto darbams skirta 2,5 mln. eurų.
„Dviejose įstaigose šiuo metu vyksta kapitalinis remontas, kuris reikalauja daugiau laiko ir pastangų, todėl įstaigų bendruomenės laikinai dirbs kituose pastatuose. Suprantame, kad ugdymo sąlygos yra labai svarbios, todėl į atnaujinimus žiūrime itin rimtai. Mūsų tikslas – užtikrinti, kad visi vaikai galėtų mokytis saugiose ir moderniose patalpose, atitinkančiose aukščiausius standartusׅׅ“ – sako Klaipėdos m. savivaldybės vicemeras Algirdas Kamarauskas.
Kapitalinis remontas atliekamas Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijoje. Darbų vertė – 3,3 mln. eurų. Pagal sutarties sąlygas darbai turi būti užbaigti 2025 m. liepos mėnesį. Nuo naujų mokslo metų gimnazijos mokiniai bus ugdomi Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atviro jaunimo centro patalpose, esančiose Suaugusiųjų gimnazijoje. Bus siekiama, kad 1–4 klasių mokiniai mokytis į dalį renovuotų gimnazijos patalpų galėtų sugrįžti 2024 m. lapkričio mėnesį, po rudens atostogų, o 5–12 klasių mokiniai – 2025 m. sausio mėnesį po kalėdinių atostogų.
Taip pat atliekami lopšelio-darželio „Vėtrungėlė“ kapitalinio remonto darbai. Darbų vertė – 1 mln. eurų. Darbai čia taip pat turėtų būti baigti 2025 metų vasarą. Šiais mokslo metais įstaiga dirbs Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Rytas“ patalpose Taikos prospekte bei modulinėse grupėse kitame „Vėtrungėlės“ skyriuje Sausio 15-osios gatvėje.
Tiek mokinių, tiek mokytojų laukia naujovės
Ateinančiais mokslo metais ypatingas dėmesys bus skiriamas įtraukties principui įgyvendinti. Bendrojo lavinimo mokyklose jau ugdomi mokiniai, turintys specialiųjų poreikių, tačiau nuo šių mokslo metų visoje šalyje įsigalioja visuotinio įtraukaus ugdymo nuostatos. Kartu išliks ir specialiosios klasės bei specialiosios mokyklos – tėvai galės pasirinkti, kur mokytis jų vaikui. Klaipėdos mokyklose jau dirba 450 mokytojo padėjėjų, padedančių specialiųjų poreikių turintiems vaikams.
„Švietimas Klaipėdoje yra vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų, ir džiaugiamės matydami, kad didelės pastangos duoda apčiuopiamus rezultatus. Praėjusiais metais įsteigėme daugiau nei 100 papildomų etatų, siekdami užtikrinti aukštą ugdymo kokybę. Be to, suformavę rezervą miesto biudžete, galėjome iš karto suteikti reikalingą finansavimą mokytojo padėjėjų etatams, kai tik į mokyklas atvyksta vaikai su specialiaisiais poreikiais. Mūsų tikslas – kad kiekvienas vaikas gautų reikiamą dėmesį ir palaikymą, todėl ir toliau investuosime į švietimą, kad visiems vaikams būtų sudarytos vienodos sąlygos mokytis ir tobulėti“, – sako Klaipėdos m. savivaldybės vicemerė Vaida Raugelė.
Šiais mokslo metais mokyklos dirbs pagal atnaujintas programas. Pagal jas bus dirbama ne tik nelyginėse, bet ir lyginėse klasėse. Valstybiniai brandos egzaminai bus sudaryti iš dviejų dalių – pirmąsias dalis laikys III gimnazijos klasių mokiniai, o antrąsias – IV gimnazijos klasių mokiniai.
Dar viena naujovė – lėšos kanceliarinėms išlaidoms Klaipėdoje bus skiriamos ne tik mokyklose, bet ir darželiuose dirbantiems pedagogams. Nuo praėjusių mokslo metų Klaipėdos miesto savivaldybė kiekvienam mokytojui, dirbančiam bendrojo lavinimo mokykloje, kanceliarinėms priemonėms įsigyti skyrė po 70 eurų, nuo šių mokslo metų tokios lėšos numatytos ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo mokytojams.
Mokyklose – elektroninių cigarečių dūmų detektoriai
Daugiau dėmesio skiriama ir žalingų įpročių prevencijai – mokyklose įrengiami elektroninių cigarečių dūmų detektoriai. Šie prietaisai jau yra įrengti Vytauto Didžiojo gimnazijoje, „Smeltės“ ir Gedminų progimnazijose, artimiausiomis savaitėmis jie atsiras ir „Žaliakalnio“, KU „Žemynos“, „Varpo“, „Vėtrungės“, Baltijos gimnazijose, Simono Dacho, Vitės progimnazijose.
Pranešimą spaudai parengė Klaipėdos miesto savivaldybė.