Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Straipsniai Kompiuteriai / TV / Telefonai 5 geriausi būdai, kaip įveikti priklausomybę nuo telefonų ir kompiuterių
Kompiuteriai / TV / TelefonaiSportas / Sveikata

5 geriausi būdai, kaip įveikti priklausomybę nuo telefonų ir kompiuterių

Priklausomybė nuo technologijų
Dalintis

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame dominuoja technologijos, tampa vis svarbiau rasti sveiką pusiausvyrą naudojantis įtaisais. Parengėme penkis būdus, kaip atsikratyti priklausomybės nuo prietaisų: telefonų ir kompiuterių.

Skaitmeninės detoksikacijos praktika

Skaitmeninės detoksikacijos praktika apima tam tikrų laikotarpių atidėjimą visiškam atsijungimui nuo įtaisų. Užsiėmimas tokia veikla kaip knygų skaitymas, pasivaikščiojimas lauke ar bendravimas su draugais gali padėti sumažinti priklausomybę ir susigrąžinti įtaisų naudojimo kontrolę.

Ribų nustatymas

Norint įveikti priklausomybę nuo telefonų ir kompiuterių, svarbu nustatyti sveikas ribas. Tai galite padaryti apribodami prietaisų naudojimą, sukurdami namuose zonas be technologijų ir vengdami naudotis prietaisais valgant. Išjungti pranešimus taip pat padeda sumažinti dėmesį blaškančių veiksnių kiekį, todėl vartotojai gali vėl kontroliuoti savo priklausomybę nuo prietaisų.

Priklausomybė nuo telefonų

Užsiimkite alternatyvia veikla

Užsiimti alternatyvia veikla yra veiksmingas būdas įveikti priklausomybę nuo prietaisų. Atraskite su technologijomis nesusijusius pomėgius ir interesus, pavyzdžiui, mankštą, tapybą ar naujo muzikos instrumento mokymąsi. Pakeisdami pernelyg dažną prietaisų naudojimą įdomia veikla, žmonės gali pakeisti savo dėmesį ir rasti malonumą už prietaisų ribų.

Paramos ieškojimas

Įveikti priklausomybę nuo įtaisų gali būti sunku, tačiau paramos ieškojimas labai padidina sėkmės tikimybę. Draugai, šeima ar specialistai gali patarti ir padrąsinti. Prisijungimas prie paramos grupių arba dalyvavimas terapijos užsiėmimuose gali padėti suprasti savo priklausomybę ir išmokyti veiksmingų įveikimo strategijų.

Sveikų įpročių ugdymas

Norint įveikti priklausomybę nuo įtaisų, svarbiausia išsiugdyti sveikus įpročius. Reguliarus miego grafikas, fiziniai pratimai, sąmoningumo praktika ar meditacija padeda pagerinti bendrą savijautą ir mažina priklausomybę nuo pernelyg intensyvaus prietaisų naudojimo. Pirmenybę teikiant savęs priežiūrai, susiformuoja subalansuotas gyvenimo būdas, padedantis išsivaduoti nuo priklausomybės nuo įtaisų įpročių.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Sandra Alšauskienė

Esu baigusi Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Turiu aukštąjį išsilavinimą farmacijos srityje. Publikuoju straipsnius (KAIPKADA.LT interneto svetainėje) sveikatos ir sporto temomis.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Saulės žybsniai ir magnetinės audros

Penktadienį – nematoma audra: kaip magnetinis pliūpsnis paveiks jūsų savijautą?

Jau šį penktadienį, birželio 20 d., Lietuvą pasieks dar viena magnetinė audra....

Kokosų pienas

Kokosų drožlės: ne tik skanumynams – nauda virškinimui ir plaukams

Kokosų drožlės jau seniai žinomos ne tik kaip desertų ingredientas, bet ir...

Kokio riebumo grietinė sveikesnė

Kada 30% riebumo grietinė sveikesnė už 10%? Tai pakeis jūsų požiūrį

Grietinė – nepamainomas produktas daugelio lietuvių virtuvėje, suteikiantis patiekalams sodrumo ir švelnumo....

Ar skausmas trukdo kasdienai

Ar skausmas trukdo kasdienai? Atrask kineziterapiją, kuri padeda judėti be vaistų

Vis dažniau pastebima, kad skausmas, kuris prasideda nuo lengvo tempimo ar diskomforto,...