Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Straipsniai Sportas / Sveikata Ar važinėjimas dviračiu turi įtakos vyrų sveikatai?
Sportas / Sveikata

Ar važinėjimas dviračiu turi įtakos vyrų sveikatai?

Važiavimas dviračiu
Dalintis

Dviračių sportas nekelia rimtos grėsmės vyrų sveikatai. Jei laikysitės saugumo taisyklių, važiavimas dviračiu jums duos tik naudos. Harvardo universiteto mokslininkai pristatė tyrimą, kuriame nurodoma, kad važinėjimo dviračiu entuziastai gali patirti erekcijos problemų.

Savo pranešime mokslininkai pabrėžė, kad nuolatinis dviračio balnelio spaudimas į sritį tarp vyro lytinių organų ir išangės gali sukelti nervų pažeidimus ir laikiną kraujotakos sulėtėjimą šioje srityje, o tai galiausiai gali sukelti erekcijos sutrikimus.

Ypač didelė rizika kyla tiems, kurie dviračiu važinėja daugiau nei tris valandas per savaitę. Tačiau kito tyrimo metu tiesioginio ryšio tarp važiavimo dviračiu ir erekcijos problemų nenustatyta.

Važinėjimasis dviračiu

Kaip sumažinti neigiamo poveikio riziką?

Jei nerimaujate dėl galimos rizikos, mokslininkai pataria atkreipti dėmesį į tinkamo dviračio pasirinkimą.

Mokslininkų patarimai:

  • Balnelio forma. Tyrimai parodė, kad siauros sėdynės ir sėdynės su V formos nosimi gali sumažinti deguonies tiekimą varpai. Todėl geriau rinktis platų balnelį su minkšta danga, galinčia absorbuoti smūgines apkrovas. Taip pat rekomenduojama rinktis sėdynę, kurios nosies ilgis neviršija 6 cm;
  • Vairo aukštis. Jį rekomenduojama nustatyti žemiau nei balnelį. Jei vairas įrengiamas tame pačiame lygyje kaip ir balnelis arba aukščiau, gali padidėti erekcijos sutrikimų tikimybė;
  • Dviračio tipas. Jei dėl nugaros, kaklo skausmų ar kitų problemų jums nepatogu važiuoti įprastu dviračiu, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti kitokio tipo dviratį.

Kada kreiptis į gydytoją?

Jei po važiavimo dviračiu jaučiate varpos dilgčiojimą ar tirpimą, turėtumėte nuo savaitės iki dviejų savaičių nustoti važinėti dviračiu. Ilgų važiavimų metu taip pat galite daryti pertraukas ir naudoti dviratininkų šortus su paminkštintu įdėklu, kad papildomai apsaugotumėte tarpvietę. Ir, jei įmanoma, turėtumėte sutrumpinti važinėjimo dviračiu laiką iki trijų valandų per savaitę.

Važinėjimas dviračiu yra sveika fizinio aktyvumo forma, todėl nebijokite jo. Svarbiausia laikytis rekomendacijų ir būti atidiems savo sveikatai.

 

Ši medžiaga skirta tik bendrai informacijai ir neturėtų būti naudojama kaip diagnozės ar medicininio patarimo pagrindas. Šioje svetainėje pateikiamos publikacijos yra pagrįstos naujausiais aktualiais ir moksliškai pagrįstais medicinos srities tyrimais. Vis dėlto, jei jums reikia diagnozės ar medicininio patarimo, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją ar konkrečios srities specialistą.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Puikus metodas užmigti

4-7-8 metodas užmigti per dvi minutes: paslaptis, kuri išgelbės jūsų naktis ir skrydžius

Paprasta kvėpavimo technika, kuri jus perkelia į sapnų karalystę greičiau nei avių...

Nudegimai saulėje iki raudonumo

Kaip elgtis su nudegimais nuo saulės? Dermatologinis triukas atneša palengvėjimą per kelias minutes. „Daro stebuklus“

Saulė, paplūdimys, judėjimas. Lengva prarasti laiko pojūtį ir pamiršti vėl pasitepti saulės...

Karštas dušas

Karštas dušas – ne toks nekaltas. Turime ne itin gerų žinių

Jei mėgstate ilgai mėgautis karštu dušu, verta žinoti, kad tai gali kelti...

Saulės žybsniai ir magnetinės audros

Penktadienį – nematoma audra: kaip magnetinis pliūpsnis paveiks jūsų savijautą?

Jau šį penktadienį, birželio 20 d., Lietuvą pasieks dar viena magnetinė audra....