Po skandalo, susijusio su „Johnson & Johnson“, dar viena istorinė kosmetikos bendrovė atsidūrė rimtų kaltinimų, susijusių su galimai kancerogeninių produktų pardavimu, centre. Daugiau nei šimtmečio istoriją turintį garsų prekės ženklą „Avon Products“ užgriuvo šimtai ieškinių, susijusių su tariamu žalingu jos talko miltelių gaminių poveikiu. Dėl šių ginčų bendrovės finansinė padėtis tapo tokia kritiška, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose ji kreipėsi į teismą dėl bankroto.
Remiantis Delavero apygardos bankroto teismui pateiktais dokumentais, „Avon“ yra pateikusi 386 ieškinius, kurių ieškinių suma siekia milijonus dolerių. Kaltinimai susiję su bendrovės talko miltelių gaminiuose esančiu asbestu – medžiaga, kuri, kaip žinoma, yra labai pavojinga. Nors „Avon“ visada neigė šiuos kaltinimus, teisinės išlaidos ir kompensacijų reikalavimai privertė bendrovę atsidurti ant kelių.
Siekdama suvaldyti šią krizę, „Avon“ pradėjo 11 skyriaus procedūrą – JAV bankroto įstatyme numatytą mechanizmą, leidžiantį bendrovėms tęsti veiklą, kol jos restruktūrizuoja savo skolas. Svarbu tai, kad šis prašymas turi įtakos tik „Avon“ veiklai JAV, o jos patronuojamosioms įmonėms ir tarptautinei veiklai įtakos neturi ir ji bus tęsiama įprasta tvarka. Tiesą sakant, bendrovė nurodė, kad jos veikla už JAV ribų bus tęsiama be pertrūkių.
Pastaraisiais metais padaugėjo sprendimų prieš „Avon“. 2022 m. gruodį Los Andželo teismas nurodė bendrovei išmokėti 50 mln. dolerių kompensaciją vienai Arizonos moteriai. Moteris teigė, kad jai išsivystė navikas po to, kai daug metų naudojo gaminius, kurių sudėtyje buvo talko miltelių, tariamai užterštų asbestu. Visai neseniai, liepos mėnesį, kita prisiekusiųjų žiuri priteisė 24 mln. dolerių buvusiam „Avon“ gamyklos Ilinojaus valstijoje darbuotojui, kuriam buvo diagnozuota mezotelioma – su asbesto poveikiu siejama neoplazijos forma. Nepaisant šių sunkių nuosprendžių, „Avon“ ir toliau neigė bet kokį ryšį tarp savo gaminių ir navikinių susirgimų.
Avon krizė yra dar vienas smūgis kosmetikos pramonės įvaizdžiui, kurį jau ir taip sukrėtė daugybė skandalų, susijusių su pavojingų ingredientų naudojimu. Šis atvejis rodo, kaip svarbu užtikrinti vartotojų saugumą, įmonėms vykdant griežtą kontrolę ir užtikrinant skaidrumą. Avon“ finansinė žlugimo priežastis taip pat rodo, kokį svorį įmonei gali turėti bylinėjimasis, ypač kai tai susiję su visuomenės sveikatos klausimais.
Kol bendrovė bando restruktūrizuoti savo skolas ir atkurti vartotojų pasitikėjimą, šimtų nagrinėjamų ieškinių likimas lieka neaiškus. Tačiau šis skandalas gali paskatinti kitas šios pramonės šakos bendroves peržiūrėti savo praktiką ir daugiau investuoti į produktų saugą, kad jų neištiktų toks pat likimas.
Visada galima viską greit sužlugdyti…Kai pilna kinietiškos, korėjietiškos ir t.t.netirtos kosmetikos, niekas prie nieko nesikabina..Man labai liūdna, kad kažkas tampa atpirkimo ožiu.