Vitamino D trūkumas


Vitamino D trukumas

Vitamino D trukumas

Vitamino D trūkumas žmogaus organizme turi rimtų pasekmių jo fizinei ir emocinei sveikatai. Gydytojai išvardijo, kokie netipiniai simptomai gali rodyti šio vitamino trūkumą.

Kaip pasireiškia vitamino D trūkumas?

Dažnai pasireiškia padidėjusiu nuovargiu, mieguistumu arba, priešingai, nemiga. Asmuo, kuriam trūksta šio vitamino, gali dažnai patirti dirginimo protrūkius ar apatijos priepuolius. Energijos gali nepakakti net įprastoms namų ruošos užduotims atlikti.

Vitamino trūkumas dažniausiai pasireiškia žiemą, kai dėl klimato sąlygų sumažėja saulės ir gryno oro. Pavasario-vasaros sezonu šio vitamino gali trūkti dėl maisto raciono ir išbalansuoto miego įpročio.

Norint palaikyti normalią vitaminų ir mineralų pusiausvyrą, organizmui reikalinga gera mityba. Visų pirma vitamino D galima rasti pieno produktuose, žuvyje, žalumynuose ir kiaušiniuose. Šie maisto produktai turėtų būti ant stalo visada. Deficitas gali būti papildytas specialiais maisto papildais, tačiau tik pasitarus su gydytoju. Vitamino perteklius organizmui gali sukelti sunkias pasekmes.

Vitamino D trūkumo organizme požymiai

Pasak Amerikos gydytojų, daugybė netipinių simptomų gali rodyti vitamino D trūkumą. Visų pirma vidurių pūtimas. Dažnai žmogus tai susieja su apsinuodijimu ar tiesiog virškinimo sutrikimais. Tačiau iš tikrųjų šie nemalonūs pojūčiai yra Vitamino D elemento trūkumo ženklas.

Aritmija ir aukštas kraujospūdis taip pat gali reikšti šio Vitamino D trūkumą organizme. Dažni galvos skausmai, regėjimo sutrikimai. Taip pat pacientui gali padidėti ašarojimas ir susilpnėti kognityvinės funkcijos.

Pleiskanos gali būti šio elemento trūkumo pasekmė. Gali staiga atsirasti bloga nuotaika be aiškios priežasties, liūdesys ar nepagrįsta agresija.

Ką daryti, jeigu trūksta Vitamino D?

Prieš pradedant gydymą, turėtumėte pasitarti su gydytoju. Jūs galite sau padėti reguliariai vaikščiodami gryname ore, tinkamai maitindamiesi ir atsisakydami fizinio bei protinio pervargimo.

Vitamino D kiekis maisto produktuose

Vitamino D norma žmogaus organizme

Norma, yra nuo 30 ng/ml iki 100 ng/ml.

Virš 100 ng/ml yra toksiškas lygis, o mažiau negu 30 ng/ml yra stoka.

Vitamino D lygis gali stipriai nukristi dėl tam tikrų mitybos, gyvenimo būdo ar organizmo ypatumų. Jei, atlikus kraujo tyrimą, rodmenys yra žemiau 20 ng/ml, tai jau yra žymus deficitas, galintis sukelti daugelį ligų.


Taip pat skaitykite:

Tikra vitaminų bomba, džiovintų vaisių mišinys

Išeiti iš AMP versijos