Vokietijoje mokslininkai nustatė ryšį tarp „AstraZeneca“ vakcinos ir kraujo krešulių susidarymo

AstraZeneca vakcina

AstraZeneca vakcina

Vokietijos mokslininkai nustatė, kad „AstraZeneca“ vakcina gali sukelti kraujo krešėjimą ir kraujo krešulius, o tai gali paaiškinti kai kurias vakcinos sukeltas mirtis Europoje.

 „The Wall Street Journal“ praneša apie tyrimus abiejose šalyse.

Apie „AstraZeneca” vakciną

astrazeneca vakcina 2021

Europos mokslininkai teigė nustatę mechanizmą, kuris po vakcinacijos „AstraZeneca“ gali sukelti kraujo krešulių susidarymą.

Leidinys priminė, kad kelios Europos šalys laikinai sustabdė skiepijimą šia vakcina po to, kai daugiau nei 30 žmonių buvo diagnozuota venų sinusų trombozė (CVST). Daugiausia aukų tapo moterys iki 55 metų amžiaus.

Tačiau nedidelė dalis paskiepytų žmonių susidūrė su tokia problema, o po tyrimo, Europos narkotikų reguliavimo tarnyba paskelbė išvadas: nauda yra didesnė už galimą vakcinos riziką. Jie rekomendavo atnaujinti skiepijimą.

Kai kurios šalys, tokios kaip Vokietija, Prancūzija ir Italija, atnaujino skiepijimą „AstraZeneca“. Kitos šalys, įskaitant Norvegiją, Švediją ir Daniją, teigė, kad jiems reikia daugiau tyrimų prieš atnaujinant skiepijimą šia vakcina.

Norvegijos mokslininkai nustatė specifinius antikūnus, kurie buvo paskiepytų ir suaktyvintų trombocitų organizme ir sukėlė kraujo krešulių susidarymą.

Norvegijos sveikatos tarnybos nurodė, kad skiepai nebus atnaujinti.

Kovo 19 d. vokiečių tyrėjų grupė teigė, kad jie padarė tą pačią išvadą.

Vokietijos mokslininkai, kurie bendradarbiavo su kolegomis iš Austrijos, Airijos ir JK, praėjus keturioms dienoms po vakcinacijos nustatė štai tokius simptomus: galvos skausmą, galvos svaigimą ar regos sutrikimą kai kuriuose vakcinuotuose. Jie teigė, kad būklę galima greitai diagnozuoti atlikus kraujo tyrimą. Kraujo krešėjimą galima išgydyti beveik bet kurioje ligoninėje naudojant kraujo skiediklius ir imunoglobuliną. Todėl nereikia bijoti vakcinos.

Vokietijos vyriausybė teigė tirianti tyrimo rezultatus, tačiau nepakeitė sprendimo atnaujinti skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina.

Europos vaistų reguliavimo tarnyba, remdamasi mokslininkų išvadomis, teigė, kad „ryšys su vakcina nebuvo įrodytas, tačiau yra įmanomas ir vertas tolesnės analizės“.

Nei vokiečių, nei norvegų pastebėjimai nebuvo paskelbti ar peržiūrėti.

Tuo tarpu PSO penktadienį pareiškė, kad kraujo krešulių susidarymas po „AstraZeneca” dozės atsiranda ne dėl vakcinos, o dėl natūralių priežasčių, nes trombozė yra dažnas reiškinys.

Exit mobile version