XXI amžiuje mums atrodo, kad planetoje nėra neištirtų ir nepaaiškintų mistinių vietų. Tačiau, tai netiesa! Pateikiame net 10 pavojingiausių pasaulio vietų, į kurias nepatariame žengti nė kojos!
10 pavojingiausių pasaulio vietų
Bermudų trikampis
Galbūt pirmąją vietą priskirtume paslaptingajam Bermudų trikampiui, iš kurio ne visiems pavyko grįžti. Ši sritis yra tam tikra geometrinė figūra su Floridos, Bermudų ir Puerto Riko viršukalnėmis. Būtent šioje anomalioje zonoje dingsta lėktuvai ir laivai. Čia dažnai pasitaiko ciklonai ir audros. 1945 m. penkių orlaivių grupė vienu metu dingo iš radaro ir iki šiol apie tai nieko nežinoma. Dar vienas lėktuvas dingo 1965 metais su dešimčia įgulos narių.
Prakeiktas miestas
Kita bauginanti vieta, kuri vargu ar pateks į turistų kelionės planus – Bangaro miestas. Jis buvo pastatytas dar 1573 m. Indijoje, Radžastano valstijoje. Vietiniai gyventojai šį miestą laiko vieta, kurioje daugiausiai vaiduoklių. To priežastis yra prakeiksmas. Prieš 250 metų gyventojai nusprendė palikti šio siaubingo miesto pastatus. Net ir dabar šis miestas būna uždaromas ir užrakinamas nuo sutemų iki aušros.
Vaiduoklių miestas
Ar žinote miestą, pavadintą Centralia, Pensilvanijoje? Ši vieta kadaise buvo kasyklų kaimas, iki kol 1962 m. ugniagesiai gelbėtojai nusprendė padegti šiukšlių krūvą vienoje iš apleistų kasyklų dalių. Ugnis pradėjo plisti į gilesnius tunelius prie senų šiukšlių telkinių, o paskui ir į kitas vietas. Mieste pasklido aitrūs dūmai, kurie vis dar tebeplinta. 1980 m. žemėje atsirado didžiuliai plyšiai ir krateriai. Dalis miesto nugarmėjo į žemę, šis procesas tęsiasi iki šiol. Tikri vartai į pragarą…
Gyvačių sala
Keymada Grande sala Atlanto vandenyne buvo vadinama gyvatynu ne todėl, kad jos vaizdas iš viršaus primena gyvatę, bet todėl, kad čia randama pavojingiausių gyvačių rūšių. Nuo šių gyvačių įkandimo mirtis garantuota. Todėl nuo 1985 m. Brazilijos valdžios institucijos oficialiai uždraudė lankytis saloje. Sala tapo viena pavojingiausių vietų planetoje. Buvo bandyta išdeginti mišką, norint atsikratyti šių gyvačių, tačiau tai nepadėjo.
Černobylis
1986 m. įvyko biologinė tragedija, nusinešusi šimtų tūkstančių žmonių gyvybes, pavertusi aplinkines teritorijas pavojingas gyvybei. Dėl atominės elektrinės sprogimo išsiskyrė tonos radiacijos, kurios poveikį vis dar jaučiame ir dabar. Praeis apie 7 tūkstančius metų, kol žmonės galės ten sugrįžti! Šiandien Pripetės teritorijoje ir gretimose teritorijose, įskaitant Raudonąjį mišką, vyksta ypatingas turizmas. Nors kai kurie mokslininkai sako, kad ten lankytis nevalia dėl neigiamo poveikio sveikatai.
Danakilo dykuma
Danakilo dykuma, kurioje yra „Arabian Plate“ plyšys. Tai tikra atviros gamtos cheminė laboratorija. Ši vieta Etiopijoje tapo žinoma 20 amžiaus pradžioje. Nuvykęs ten, keliautojas rizikuoja mirti nuo 50 laipsnių karščio, įkristi į lavą, sieros rūgštį ar apsinuodyti nuodingomis dujomis. Dėl įvairių cheminių procesų dykumos paviršius nusidažo raudonos, geltonos, žalios spalvos atspalviais. Danakilo vaizdai primena baisios planetos paviršių iš mokslinės fantastikos filmo.
Mirties slėnis Jakutijoje
Jakutijos šiaurėje yra slėnis, kuris teisėtai vadinamas Mirties slėniu. Medžiai ten neauga, tik juodi kelmai, o aplink – mirtinos pelkės, nei paukščių, nei gyvūnų ten nematyti. Anot liudininkų, ten iš žemės kyšo metaliniai katilai ar kupolai, kurių viduje daugybė metalinių patalpų. Jei medžiotojas sugalvotų ten susišildyti, tada jo laukia rimta liga; jei ten atsiduri du kartus, mirtis neišvengiama. Kalbama apie kelis tokius katilus, pagamintus iš nežinomo metalo, kurių negalima sulankstyti ar sulaužyti.
Ugningasis Merapi kalnas Indonezijoje
„Merapi“ išvertus iš anglų kalbos – Ugninis kalnas. Gyventojams gresia nuolatinis pavojus: net tuo metu, kai ugnikalnis tiesiog rūksta, o jis smilksta kiekvieną dieną, dūmai kyla net 3 kilometrus. Porą kartų per metus ugnikalnis išskiria nedidelius išsiveržimus, o kartą per 7 metus – didelius. 1974 m. mirė dviejų kaimų gyventojai, turistai, vulkanologai, o po metų buvo sunaikinta dar viena gyvenvietė. 2010 m. aukų skaičius pasiekė 353.
Vašingtono kalno viršūnė
Vienas siaubingiausių pasaulio taškų yra šį kalno viršūnė, esanti tik 1917 metrų aukštyje. Kalnų mėgėjai iškart supras, kad jį įveikti nėra taip sunku. Tik jei nekalbame apie Vašingtono kalną. Reikalas tas, kad 1934 m. užfiksuotas didžiausias vėjo greitis Žemėje – 372 kilometrai per valandą (103 metrai per sekundę). Šaltuoju metų laiku – nuo lapkričio iki balandžio – vėjai čia siautėja 16 valandų per parą. Dar viena kalno staigmena yra jo temperatūra: yra duomenų, kad minusinė temperatūra pasiekia net 50,5 laipsnio Celsijaus.
Savižudžių miškas
Kita keista mistinė vieta – šalia Fudžio kalno. Ši vieta yra žinoma kaip savižudžių miškas. Nuo 1950-ųjų sekamos prarastos sielos. Jau daugiau nei 500 žmonių ten atsisveikino su savo gyvenimu. Miško populiarumas, pasak kai kurių, atsirado po romano „Juodoji medžių jūra“ išleidimo. Istorijos herojai ten nuvyko nusižudyti. Policija reguliariai tikrina mišką, kad ištirtų dingusių žmonių atvejus.