Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Lietuva su euru jau dešimtmetį. Taip pakilo kainos, palyginkime su Lenkija

2 min. skaitymo

2025 m. pradžioje sukako 10 metų, kai Lietuva įsivedė eurą. Šis sprendimas, nepaisant pradinių nuogąstavimų, atnešė šaliai daug naudos, teigia ekonomistai interviu agentūrai Elta. Šiaulių banko atstovė Indrė Genytė-Pikčienė pabrėžia, kad valiuta leido mūsų kaimynei išgyventi krizes.

Valiuta ir narystė euro zonoje Lietuvai atnešė labai daug naudos. Tai tam tikras rimtas pripažinimas, kad ekonomika vystosi tvariai, kad skolos yra kontroliuojamos. Per pastarąjį dešimtmetį Lietuva buvo viena iš lyderių pritraukiant tiesiogines užsienio investicijas “, – Lietuvos naujienų agentūrai Elta sakė ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė, kurios žodžius cituoja TVN 24 Verslas.

 

Euras Lenkijoje? „Anksčiausiai po 10 metų“. NBP prezidentas kalba atvirai

Ekspertė sako, kad dėl bendros valiutos Lietuva tapo patraukli užsienio investuotojams. Be to, ji sumažino valiutos riziką, todėl sumažėjo skolinimosi išlaidos ir neliko valiutos keitimo išlaidų.

Kainų augimas, nors ir kritikuojamas, neviršijo darbo užmokesčio augimo. Per dešimtmetį darbo užmokestis padidėjo 2,5 karto, o infliacija buvo panaši į kitų regiono šalių. Taip pat palyginti su Lenkija.

Per dešimtmetį kainos padidėjo tik pusantro karto (50 proc.). Tokiose šalyse kaip Lenkija, Vengrija, Rumunija ir Čekija kainų indeksai taip pat didėjo panašiu tempu. Lenkijoje jis buvo toks pat kaip Lietuvoje, Rumunijoje kainos padidėjo 53 procentais, Čekijoje – 53 procentais, o Vengrijoje – net 68 procentais, sakė ekonomistas.

Kaip lietuvoje pakilo kainos prie euro

Lenkija vangiai žiūri į eurą

2024 m. pabaigoje Lenkijos finansų ministerija pareiškė, kad Lenkijos narystė euro zonoje gali sutrikdyti ekonomiką. Tai teigiama gruodžio mėnesio ataskaitoje „Konvergencijos su Ekonomine ir pinigų sąjunga stebėsena“. Ataskaitoje pateikiamas požiūris yra toks pat, koks buvo skelbtas ankstesnėse ataskaitose.

„Atsižvelgiant į dabartinį Lenkijos ir euro zonos ekonomikų panašumo laipsnį – ypač pagal išsivystymo lygį (matuojamą, pavyzdžiui, BVP vienam gyventojui) – Lenkijos narystė euro zonoje gali tapti ekonominių sutrikimų šaltiniu, “ – jie rašė.

Šaltinis: Money

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus