Dracena dėl savo dekoratyvumo ir gebėjimo prisitaikyti prie įvairių sąlygų yra vienas populiariausių kambarinių augalų. Jis ne tik puikiai atrodo, bet ir puikiai dera su kitais augalais. Tačiau net ir šis nepretenzingas augalas gali turėti problemų. Viena iš jų – lapų pageltimas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai. Šiame straipsnyje rašome apie pagrindines šio reiškinio priežastis ir kovos su juo būdus.
Lapų pageltimo priežastys
Yra kelios pagrindinės priežastys, dėl kurių gelsta dracenos lapai. Pirmoji iš jų yra mikroklimato pažeidimas. Taip gali atsitikti, jei augalas yra laikomas šalia šildymo prietaisų arba patalpoje, kurioje mažai drėgmės. Kita priežastis – natūralus augalo senėjimo procesas: seni lapai paprastai pagelsta ir žūsta. Netinkamas laistymas ar tręšimas taip pat gali turėti įtakos augalo išvaizdai – jei augalas gauna per daug arba per mažai vandens, šaknys gali pradėti pūti, todėl pagelsta lapai.
Problemos dėl netinkamos augimo vietos
Dracena mėgsta šviesą, tačiau nepakenčia tiesioginių saulės spindulių. Jei augalas yra auginamas tiesioginėje saulėje, jo lapai gali nudegti, o tai taip pat prisideda prie pageltimo. Svarbu dracenai parinkti vietą su išsklaidyta šviesa, pavyzdžiui, prie rytinės ar vakarinės krypties langų.
Be to, stresas dėl aukštos temperatūros ar prasto apšvietimo gali susilpninti augalą, o tai taip pat pasireiškia pageltusiais lapais.
Kaip padėti augalui?
Norėdami išgelbėti draceną nuo lapų pageltimo, turėtumėte sudaryti tinkamas priežiūros sąlygas: laikytis temperatūros režimo, tinkamai laistyti augalą ir reguliariai jį tręšti. Taip pat turėtumėte stebėti drėgmės lygį ir saugoti augalą nuo skersvėjų. Aptikus kenkėjų ar ligos požymių, svarbu veikti greitai ir naudoti tinkamas priemones jiems pašalinti.
Pagrindinės dracenos priežiūros taisyklės
Kad dracena sveikai vystytųsi, svarbu sudaryti jai tinkamas sąlygas. Ji gerai jaučiasi šiltuose kambariuose, kur vasarą temperatūra svyruoja nuo +20 iki +25 °C, o žiemą nenukrenta žemiau +14 °C. Svarbu apsaugoti augalą nuo tiesioginių saulės spindulių, nes dėl to gali nudegti jo lapai. Vasarą draceną reikia laistyti dažniau – kas tris dienas, o žiemą – kartą per savaitę. Taip pat svarbu reguliariai drėkinti orą, ypač patalpose, kuriose drėgmė maža.