Dėl dirbtinio intelekto ir sudėtingos taktikos telefoniniai sukčiai tampa vis pavojingesni. Ypač mažiau technologijų išmanantys naudotojai greitai patenka į spąstus. Siekiant užkirsti kelią šiems sukčiams, būsimoje „Android“ 16 versijoje bus įdiegtos naujos kliūtys sukčiams.
Bandymai sukčiauti skambinant telefonu jau seniai kelia nerimą. Sukčiai dažnai naudoja sudėtingus metodus, kad apgautų nieko neįtariančius vartotojus – dabar balso generavimas naudojant dirbtinį intelektą dar labiau padidina pavojų. Todėl „Google“ kuria metodus, kaip dar labiau pažaboti telefoninį sukčiavimą „Android“ išmaniaisiais telefonais. Dabar „ Android Authority“ aptiko specialią naują apsaugos funkciją bandomojoje „Android 16“ versijoje. Šios funkcijos jau yra dabartinėje būsimosios „Android“ operacinės sistemos „Beta 2“ versijoje ir jas galima išbandyti.
Mėgstama telefoninių sukčių taktika – apgauti savo aukas, kad jos leistų įdiegti naują programėlę. Įdiegus programas per kitas programas – vadinamąjį „sideloading“ – į mobilųjį telefoną gali būti įdiegta kenkėjiška programinė įranga, kuri, savo ruožtu, gali būti panaudota privatiems duomenims pavogti.
Todėl „Android 16“ atsiranda nauja kliūtis: Jei tuo metu vyksta telefono skambutis ir vartotojai nori leisti įdiegti trečiosios šalies programėlę, pasirodo įspėjamasis pranešimas. Jame rašoma: „Ši funkcija telefoninio pokalbio metu negalima“.
Po juo paaiškinama, kad antrinis programėlių diegimas yra populiarus sukčių naudojamas metodas. Tekste taip pat įspėjama, kad naudotojai gali kalbėtis telefonu su sukčiais.
„Android 16“ sukurta siekiant užkirsti kelią įvairiems sukčiavimams
Galimybė programėlėms įdiegti kitas programėles jau yra išjungta pagal numatytuosius nustatymus ir pirmiausia ją turi aktyvuoti mobiliųjų telefonų savininkai. Naujoji apsaugos funkcija dabar turėtų užkirsti kelią telefoniniams sukčiams įtikinti savo aukas žengti šį žingsnį.
Tačiau kas atsitinka, jei sukčiaus programėlė yra prieinama „Google Play“ parduotuvėje, todėl ją galima lengvai įdiegti be papildomo įdiegimo? Šiais atvejais „Android 16“ taip pat turėtų pasiūlyti sprendimą.
Ateityje visiška prieiga prie programėlės bus blokuojama ir telefoninių pokalbių metu. Galiausiai tai gali leisti nuotoliniu būdu valdyti mobilųjį telefoną, o sukčiai galėtų tiesiog perskaityti privačius duomenis. Jei nusikaltėliams pavyks įtikinti savo aukas perduoti programėlės valdymą, „Android 16“ pradės veikti ir šiuo atveju. Funkcija blokuojama, o naudotojai įspėjami apie pavojų.
Todėl ateityje sukčiai turės tik vieną galimybę: paprašyti savo aukų baigti pokalbį, patiems atlikti pavojingus nustatymus ir tada tęsti pokalbį. Tikėkimės, kad tai sukels pakankamą naudotojų nepasitikėjimą ir telefoniniai sukčiai žlugs.
Kol kas nežinoma, kada bus išleista „Android 16“. Tačiau tikėtina, kad iki pasirodymo liko keli mėnesiai.
Šaltinis: Chip