Jei Žemės nesunaikins žmonės, ją gali sunaikinti asteroidas. NASA astronomai pirmą kartą pastebėjo vieną potencialiai pavojingą asteroidą – 2024 YR4 – praėjusių metų pabaigoje. Jis buvo įtrauktas į objektų, galinčių susidurti su Žeme, sąrašą, ir tai gali įvykti per artimiausius aštuonerius metus arba 2032 m. Naujausi astronautų skaičiavimai rodo, kad tikimybė, jog asteroidas iš tikrųjų trenksis į Žemę, padidėjo. Dabar yra 3,1 % tikimybė, kad 2032 m. į mūsų planetą trenksis asteroidas, arba 1 iš 32.
Nors šis skaičius daugelį gali išgąsdinti, panašūs stebėjimai rodo, kad mokslininkams gavus tikslesnių duomenų apie asteroido trajektoriją, jis gali pasikeisti. Taigi laikui bėgant šis procentas gali didėti arba mažėti, nes NASA reguliariai atlieka stebėjimus ir atnaujina šiuos skaičiavimus. Pavyzdžiui, praėjusių metų sausį susidūrimo tikimybė buvo tik 1,2 %, o vasario mėnesį ji padidėjo iki 2,2 %. Didėjant neapibrėžtumui, NASA nusprendė pasinaudoti Džeimso Vebbo teleskopu, kad gautų išsamesnės informacijos apie asteroidą ir jo trajektoriją.
Jei asteroidas vis dėlto atsitrenktų į Žemę, smūgis būtų vietomis pražūtingas. Apskaičiuota, kad jo skersmuo būtų nuo 40 iki 90 metrų, o jei jis atsitrenktų į mūsų planetą, sukeltų maždaug aštuonių megatonų energijos sprogimą (palyginti su 0,015 megatonų atominės bombos, numestos ant Hirosimos, energija). Dabartiniais skaičiavimais, galimo asteroido smūgio trajektorija apimtų Ramųjį vandenyną, Pietų Ameriką, Atlanto vandenyną, Afriką ir Pietų Aziją.
Tiesa, NASA praeityje yra įrodžiusi, kad asteroidų trajektoriją galima pakeisti, kaip tai buvo padaryta per DART misiją. Tačiau nėra garantuota, kad tai pavyktų ir šiuo atveju. Todėl mokslininkai daugiau dėmesio skiria tikslių duomenų gavimui, kad įsitikintų, jog Žemei negresia pavojus.
Šaltinis: gizmodo.com
Ar jūs išvis tikrinat ka rašote!
Observations made overnight on Feb. 19 – 20 of asteroid 2024 YR4 have further decreased its chance of Earth impact on Dec. 22, 2032, to 0.28%. NASA’s planetary defense teams will continue to monitor the asteroid to improve our predictions of the asteroid’s trajectory. With this new data, the chance of an impact with the Moon increased slightly to 1%. The latest data will continue to be available at NASA JPL’s automated .
Paskutinės naujienos iš NASA