Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ar tai yra jūrų logistikos proveržis? Kinai pastatė nepaprastą laivą

Įspūdingas kinų laivas / Xinhua nuotr.
2 min. skaitymo

Netrukus bus pradėtas eksploatuoti pirmasis pasaulyje plaukiojantis žalios naftos sandėliavimo ir krovos laivas, kuriame įrengta anglies dioksido surinkimo įranga, praneša „South China Morning Post“, remdamasis valstybiniu transliuotoju CCTV.

 

Kiti taip pat kuria panašius sprendimus

Naftos ir dujų gavyba kasmet į atmosferą išmeta daug anglies dioksido. Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, išgaunant, transportuojant ir perdirbant naftą ir dujas 2022 m. 5,1 mlrd. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, o tai sudaro apie 15 proc. viso su energetika susijusio pasaulinio išmetamųjų teršalų kiekio, praneša SCMP.

Vien tik jūrų transportui tenka apie 3 proc. dėl žmogaus veiklos išmetamo pasaulinio anglies dioksido kiekio.

Plaukiojantys gavybos, sandėliavimo ir iškrovimo (FPSO) laivai, kuriais išgaunama, iš anksto išvaloma , sandėliuojama ir tvarkoma nafta ir dujos iš jūroje esančių telkinių, smarkiai prisideda prie šio išmetamo ŠESD kiekio. Dujų turbinos, kurios paprastai naudojamos FPSO laivuose, yra pagrindinis išmetamo anglies dioksido šaltinis ir yra bene didžiausias techninis iššūkis mažinant išmetamų teršalų kiekį.

Kinija ėmėsi šio iššūkio ir pastatė pirmąjį pasaulyje FPSO laivą su anglies dioksido surinkimo įranga. Valstybinis transliuotojas CCTV pranešė, kad 330 metrų ilgio plaukiojantis naujas laivas bus pristatytas šio mėnesio pabaigoje.

 

Revoliucinis sprendimas

Revoliucinį laivą sukūrė valstybinė „Cosco Ocean Shipping Heavy Industry Company“. Laivas buvo sukurtas anglies dioksido surinkimo ir saugojimo įrangai, kuri vėliau bus iškraunama tam skirtuose uostuose, gabenti. Laivo pajėgumas – iki 120 000 barelių naftos per dieną.

Kaip pažymi SCMP, jo unikalumas yra tas, kad jis ne tik surenka išsiskiriantį anglies dioksidą, bet ir gamina elektros energiją iš išmetamųjų dujų šilumos, taip siekdamas dviejų tikslų – aplinkos apsaugos ir energijos taupymo.

Kaip pranešė CCTV, ši technologija „yra svarbus Kinijos žingsnis anglies dioksido surinkimo jūroje srityje“.

SCMP pažymi, kad anglies dioksido surinkimo technologija domisi ne tik Kinija. Sausio mėnesį JAV Laivybos biuras patvirtino naują amoniako gamybos įrenginio, kuriame įdiegta anglies dioksido surinkimo laive technologija, projektą. Nyderlandų pasaulinė grupė „SBM Offshore“ ruošiasi pradėti panašų projektą.

Šaltinis: forsal.pl

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus