Sekdama „Mercedes“ pėdomis, prancūzų grupė „Stellantis“ pristatė savo 3 lygio autonominio vairavimo technologiją, vadinamą „STLA AutoDrive“. Ką ji siūlo jums? Tam tikromis aplinkybėmis atleisti jus nuo užduoties prižiūrėti savo vairavimą.
Grupė „Stellantis“ oficialiai pristatė „STLA AutoDrive“ – pirmąją savo pačios sukurtą automatinio vairavimo sistemą. Šis įrenginys leidžia užtikrinti 3 lygio autonominį vairavimą ir tam tikromis konkrečiomis sąlygomis leidžia vairuotojams atitraukti rankas nuo vairo ir nukreipti žvilgsnį nuo kelio. Tai suteikia jiems daugiau laiko žiūrėti filmą, skaityti knygą ar tikrinti elektroninį paštą.
Kol kas Europoje tik „Mercedes“ klasės S580, „Mercedes EQS“ ir „BMW i7“ turi galimybę įdiegti 3 lygio autonominį vairavimą. Primename, kad skirtingai nuo 2 lygio pusiau autonominio vairavimo, kuris derina adaptyvią kruizo kontrolę ir eismo juostos centravimą, tačiau vis dar prižiūrimas vairuotojo, 3 lygis nebereikalauja vairuotojo dėmesio, išskyrus avarinius atvejus.
Veikimas ribojamas iki 60 km/val.
STLA AutoDrive 1.0 leidžia autonomiškai važiuoti ne didesniu kaip 60 km/h greičiu – ši riba, pasak gamintojo, pirmiausia skirta „spūstims ir intensyviam eismui mieste“. Tačiau šie žodžiai kelia klausimų, nes nors sistema gali palaikyti greičio, vairavimo ir stabdymo valdymą, panašu, kad šiuo atveju ji bus naudojama tik vadinamuosiuose „greituosiuose“ miesto keliuose. Kol kas nėra jokių vilčių, kad „AutoDrive“ galės valdyti važiavimą mieste, nors sistema pagrįsta pažangiu jutiklių rinkiniu. Kol kas „Stellantis“ neatskleidžia naudojamų technologijų ir nežinome, ar bus integruotas LiDAR, kaip tai daro „Mercedes“ ar BYD.
Tačiau „AutoDrive“ turi automatinį valymo mechanizmą ir, svarbiausia, atrodo, veikia prastomis oro sąlygomis ir naktį. Neatrodo, kad taip būtų konkurentų atveju.
Įjungti STLA AutoDrive iš esmės bus paprasta: aptikusi palankias sąlygas, sistema informuoja vairuotoją, kad gali perimti valdymą. Tuomet paspaudus specialų mygtuką įsijungia automatinis vairavimas, o sistema nuolat stebi aplinką ir koreguoja automobilio parametrus pagal eismo sąlygas.
Sukurta diegti visuose „Stellantis Group“ prekės ženkluose, „STLA AutoDrive“ pagrįsta keičiamo dydžio architektūra, kuri bus palaipsniui tobulinama. Stellantis jau planuoja keletą patobulinimų, įskaitant maksimalaus greičio padidinimą iki 95 km/val. ir visureigių automatizavimą.
Technologijos tobulėja
AutoDrive paleidimas yra technologijų rinkinio, paremto STLA SmartCockpit ir STLA Brain, dalis – visos šios technologijos skirtos padėti vairuotojui ir palengvinti gyvenimą transporto priemonėje. Bet kuriuo atveju nekantraujame išbandyti „AutoDrive“ integraciją ir, svarbiausia, pamatyti, kaip sistema veikia avariniu atveju.
Galiausiai „Stellantis“ sustiprino savo skaitmeninę kompetenciją 2022 m. įsigijusi Vengrijos pradedančiąją įmonę „aiMotive“, kuri specializuojasi dirbtinio intelekto programinės įrangos, taikomos autonominėms transporto priemonėms, srityje. Šis įsigijimas leido gamintojui sukurti STLA AutoDrive, pagrįstą tokiomis technologijomis kaip aiDrive (autonominio vairavimo programinės įrangos rinkinys) ir aiSim (pažangus modeliavimas algoritmų kūrimui ir patvirtinimui). Nuo to laiko grupė stengiasi suvienodinti savo programinės įrangos padalinį, kad programinės įrangos projektavimo, kūrimo ir testavimo platforma būtų vienoda visiems 15 grupei priklausančių prekės ženklų.
Šaltinis: automobile-magazine.fr
Parašyti komentarą