Pradžia Technologijos Apžvalgos ir naujienos Socialinių tinklų kvailysčių pabaiga. „Honor“ aptiks pakeistą turinį
Apžvalgos ir naujienos

Socialinių tinklų kvailysčių pabaiga. „Honor“ aptiks pakeistą turinį

Honor AI Deepfake Detection
Dalintis

Jau balandžio mėnesį „Honor“ visame pasaulyje įdiegs dirbtinio intelekto gilių klastočių aptikimą. Tai leis realiuoju laiku nustatyti, ar yra manipuliuojama garso ir vaizdo turiniu.

Terminas „deepfake“ vartojamas apibūdinti pažangiam tikroviškos suklastotos medžiagos generavimui naudojant dirbtinio intelekto algoritmus. Motyvų būna įvairių: kartais tai tiesiog juokingas pokštas, kartais – politinės kampanijos įrankis, kuriuo siekiama pakeisti visuomenės nuomonę, bet taip pat net tiesioginės atakos suklastotų balso ar vaizdo skambučių pavidalu.

Tokio pobūdžio turinį jau seniai lengva atpažinti, tačiau didėjant dirbtinio intelekto įrankių skaičiavimo galiai, kūriniai netreniruotam žiūrovui tampa beveik neatskiriami nuo tikros medžiagos.

Kibernetinio saugumo instituto „Entrust Cybersecurity Institute“ ataskaitos duomenimis, 2024 m. „deepfake“ kūrimas buvo vykdomas vidutiniškai kas penkias minutes. Nenuostabu, kad net 84 proc. „Deloitte Connected Consumer Study“ tyrimo respondentų reikalauja, kad dirbtinio intelekto sukurtas turinys būtų aiškiai žymimas.

Kompanija „Honor“ pirmą kartą pademonstravo savo „deepfake“ aptikimo technologiją parodoje IFA 2024 Berlyne, o žvelgiant į kompanijos kvietimus – šią temą ji aktyviai plėtos po savaitės prasidėsiančioje MWC Barselonoje.

„Honor“ sistema naudoja pažangius dirbtinio intelekto algoritmus, kad užfiksuotų žmogaus akiai nematomus nedidelius netikslumus. Tai gali būti pikselių lygio klaidos, kraštų kompozicijos problemos, vaizdo įrašų kadrų netolygumai arba veido anomalijos, pavyzdžiui, nenatūralios ausų ir veido proporcijos arba netaisyklinga šukuosena.

Vartotojas iš karto įspėjamas apie galimai pakeistą turinį ir taip aktyviai apsaugomas nuo naujos kategorijos grėsmių.

Atrodo, kad naujos išmaniojo telefono funkcijos neturi būti tik žaisliukai. Kompanija „Honor“ yra viena iš lyderių, naudojančių dirbtinio intelekto algoritmus nuotraukų kokybei pagerinti ar net atkurti tai, ko nepavyko atkurti naudojant fizinį fotoaparato priartinimą. Tačiau, kaip matome, bendrovė dirba simetriškai ir netrukus visame pasaulyje pasiūlys įrankį, kuris leis jos telefonų naudotojams ne tik keisti turinį, bet ir aptikti tokius pakeitimus internete.

Šaltinis: telepolis.pl

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Donatas Varnas

Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Apmokame sąskaitas naudojant NFC ryšį

Jau greitai telefonu mokėsite greičiau ir paprasčiau. Nauji NFC 15 standarto pokyčiai jums patiks

Verta žinoti, jeigu atsiskaitote telefonu, naudojate „Near Field Communication“ (NFC) technologiją. Visai...

Galaxy A07

Mažesniam biudžetui: vienas sėkmingiausių „Samsung“ telefonų sulauks įpėdinio

„Samsung Galaxy A06“ netrukus turės įpėdinį – bendrovė jau kuria naują pigesnių...

Naujovė iš WhatsApp / Markus Mainka / Shutterstock.com

„WhatsApp“ su visiškai nauja galimybe: vartotojai gali susikurti savo dizainą itin paprastai

Android Beta naudotojai jau gali išbandyti naują „WhatsApp“ dirbtinio intelekto (DI) funkciją...

WhatsApp privatumas

Bloga žinia visiems „Whatsapp“ naudotojams – vis daugiau žmonių pradeda ją trinti

Bloga žinia „WhatsApp“ naudotojams – vis daugiau žmonių nusprendžia ištrinti programėlę. Daugelis...