Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ieškant meilės ten, kur jos nėra: 5-ios giluminės priežastys, kodėl renkamės nepasiekiamus vyrus

5 min. skaitymo

Tai sena kaip pasaulis istorija: ji įsimyli jį. Jis – tylus, neprieinamas, o gal net priklauso kitai. Ir vis dėlto širdis ima plakti greičiau, protas praranda aiškumą, o viltys ima pintis su iliuzijomis. Kodėl tiek daug moterų traukia būtent tokie – emociškai šalti, neprieinami ar jau užimti vyrai? Ar tai romantinės dramos žavesys? Nesąmoningas troškimas pakeisti ar „išgelbėti“? O gal tiesiog sena vidinė žaizda, kuri nesąmoningai ieško pažįstamo skausmo? Šioje temoje daugiau klausimų nei atsakymų, bet viena aišku – ši trauka turi savo priežastis, ir jos vertos būti atskleistos.

 

Kodėl domina nepasiekiami vyrai?

Paslapties iliuzija

Paslaptingi žmonės neretai atrodo patrauklesni. Neprieinamas vyras įsimylėjusios moters akyse dažnai atrodo neįprastas, kitoks nei visi. Neprieinamumas sukuria paslapties aurą – toks vyras neatskleidžia savo jausmų ir minčių, o tai kelia susidomėjimą, norą jį geriau suprasti.

 

Naujas iššūkis

Kai kas nors atrodo nepasiekiamas – tai gali būti suvokiama kaip iššūkis, kaip savo gebėjimų bei galių atskleidimo iššūkis.

 

Savivertės problemos

Dar vienas svarbus veiksnys renkantis tokį vyrą yra žema savivertė. Kai kuriais atvejais nepasiekiamo žmogaus įsimylėjimas gali būti susijęs su vidiniais kompleksais. Moteris gali manyti, kad jos vertė priklauso nuo to, ar ji sugebės patraukti šio vyro dėmesį.

 

Idealizavimas

Įsimylėjusios moterys dažnai idealizuoja partnerius, priskirdamos jiems savybes, kurių iš tikrųjų jie neturi.

 

Prisirišimas prie emocinių svyravimų

Uždari, nepasiekiami žmonės dažnai sukelia nesaugumo ir nerimo jausmą. Ir ne visada nusprendžiame nuo jų pasitraukti – dažnai tokia emocinė audra, atvirkščiai, sukelia gilesnį prisirišimą, pagrįstą baime prarasti ir noru turėti susižavėjimo objektą. Kartais santykiai su nepasiekiamais partneriais gali tapti tam tikru adrenalino šaltiniu.

Emocinio nestabilumo ciklai paradoksaliu būdu gali tapti patrauklūs. Deja, galiausiai visa tai veda prie toksinių santykių ir nusivylimų.

Ieškant meilės ten, kur jos nėra 2

Kaip išmokti kurti sveikus santykius?

Svarbu išmokti atpažinti sveikus ir nesveikus santykius bei siekti bendrauti su žmonėmis, kurie yra pasirengę atsiverti ir kurti santykius, pagrįstus abipuse pagarba bei parama.

  • Išnagrinėkite savo įsitikinimus. Svarbu suprasti, kokios nuostatos gali būti jūsų potraukio prie nepasiekiamų vyrų pagrindas. Pavyzdžiui, galbūt manote, kad meilė turi būti aistringa ir skausminga arba kad nepasiekiamumas daro žmogų labiau trokštamą.
  • Išnagrinėkite savo elgesio modelius. Dažnai mus traukia žmonės, kurie atitinka mūsų nusistovėjusius modelius iš praeities. Galbūt jūsų ankstesnių santykių ar bendravimo šeimoje patirtis padarė nepasiekiamumą patraukliu arba bent jau įprastu.
  • Išsiaiškinkite emocines savo potraukio priežastis. Kartais tokie pomėgiai gali būti susiję su žema saviverte. Jums gali atrodyti, kad nesate verta prieinamų ir rūpestingų partnerių, todėl renkatės tuos, kuriuos sunku pasiekti, kad nesusidurtumėte su atmetimo galimybe.
  • Atsisakykite noro kontroliuoti. Neprieinami vyrai gali sukurti saugumo iliuziją. Kai neturite tikrų įsipareigojimų – išvengiate galimo skausmo ir nusivylimo.
  • Dirbkite su sąmoningumu. Svarbu suprasti, kokius jausmus sukelia susidomėjimas tokiais partneriais. Pavyzdžiui, naudinga rašyti dienoraštį, kad galėtumėte stebėti savo mintis ir jausmus bendraujant su nepasiekiamais vyrais.

Atlikusi aukščiau aprašytus žingsnius, galite pradėti kurti strategijas, kurios padės pakeisti pastebėtus elgesio modelius. Tai gali padėti:

  • Darbas su savęs vertinimu. Stipri bei sveika savivertė padės rinktis tinkamesnius partnerius.
  • Nustatykite realius tikslus. Nuspręskite, kokių savybių ieškote partneryje ir kokie santykiai jums būtų sveikiausi. Tai padės susiaurinti potencialių kandidatų ratą ir sutelkti dėmesį į tuos, kurie yra pasirengę atvirai ir pagarbiai elgtis su jumis.
  • Nustatykite ribas. Jei vis dėlto nuspręsite užmegzti santykius su nepasiekiamu vyru, pagalvokite, kokias ribas reikia nustatyti, kad apsaugotumėte save nuo galimų emocinių traumų.
  • Kreipkitės pagalbos. Apsvarstykite galimybę kreiptis į specialistą  – jis padės suprasti savo jausmus ir santykius. Kartais išorinė pagalba gali atverti naujas perspektyvas ir padėti įveikti sudėtingas emocijas.
  • Sąmoningumo praktika. Šie užsiėmimai gali padėti jums geriau suprasti savo norus ir emocijas, taip pat sąmoningiau rinktis antrąją pusę.

Darbas su savimi ir savo preferencijomis gali užtrukti, bet jis tikrai padės sukurti sveikesnius ir labiau visomis prasmėmis tenkinančius santykius!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Agne-B
AutoriusAgnė
Sekti:
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save ir kitus, suteikti praktinių patarimų, kaip kurti sveikus ir harmoningus santykius, bei išspręsti kasdienius psichologinius iššūkius.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus