„Google“ pristatė keletą naujų funkcijų, skirtų kasdienį gyvenimą padaryti prieinamesnį. Daugelis jų naudoja dirbtinį intelektą, kad valdymas būtų lengvesnis ir intuityvesnis.
„Chrome“ naršyklėje, skirtoje „Android“, atsirado labai praktiška nauja funkcija. Dabar galite padidinti tinklalapio tekstą nekeisdami viso puslapio išdėstymo. Tam naudojate slankiklį ir galite taikyti nustatymą tik dabartiniam puslapiui arba visoms aplankytoms svetainėms. Tai skaitymą daro daug malonesnį.
Taip pat patobulinta „Chrome“ naršyklė darbalaukio versijoje: optinio simbolių atpažinimo (OCR) įrankis dabar automatiškai atpažįsta tekstą nuskaitytuose PDF dokumentuose. Tai leidžia paryškinti, kopijuoti ir ieškoti teksto nuskaitytuose PDF failuose. Tai taip pat leidžia jį naudoti su ekrano skaitytuvais.
„Android “ ekrano skaitytuvas „TalkBack“ tampa vis išmanesnis dėl integracijos su „Gemini“, „Google“ dirbtiniu intelektu. Anksčiau „TalkBack“ galėjo aprašyti vaizdus ekrane. Dabar taip pat galite užduoti išsamius klausimus apie šiuos dirbtinio intelekto sugeneruotus vaizdų aprašymus, pavyzdžiui, apie objekto spalvą, iš kokios medžiagos jis pagamintas ar ką dar galima matyti paveikslėlyje. Tai padės jums dar geriau suprasti turinį.
Įdomi nauja funkcija – išraiškingi subtitrai. „Google“ teigia, kad ši funkcija teikia subtitrus realiuoju laiku visiems garsams jūsų išmaniajame telefone, nepriklausomai nuo naudojamos programėlės. Dirbtinis intelektas naudoja ne tik tai, ką žmogus sako, bet ir kaip tai sakoma.
Tai reiškia, kad subtitruose galite matyti, pavyzdžiui, kai kas nors sako „ne“, o ne tiesiog „ne“. Ši funkcija taip pat gali aptikti kitus garsus ir rodyti juos subtitruose, pavyzdžiui, švilpimą ar kosėjimą. Ši funkcija iš pradžių bus paleista anglų kalba JAV, JK, Kanadoje ir Australijoje įrenginiuose, kuriuose veikia „Android 15“ arba naujesnė versija. Belieka tikėtis, kad „Google“ netrukus ją pristatys daugiau kalbų ir regionų.
Taip pat yra naujų įrankių mokiniams, naudojantiems „Chromebook“ kompiuterius, pavyzdžiui, „Face Control“, skirta valdyti naudojant veido išraiškas, arba skaitymo režimas. „College Board“ programėlė „Bluebook Test“ leidžia egzaminų metu naudoti visas „Google“ pritaikymo neįgaliesiems funkcijas, pvz., „ChromeVox“ ir „Dictation“.
„Google“ taip pat plečia savo projektą „Euphonia . Šis projektas skirtas pagerinti kalbos atpažinimą net ir neįprastų kalbos modelių atveju. Bendradarbiaudama su Londono universiteto koledžu, „Google“ remia kalbos atpažinimo technologijos kūrimą dešimčiai Afrikos kalbų. Kūrėjai gali rasti atvirojo kodo išteklių „GitHub“.
Šaltinis: theverge.com