Šis atradimas ateityje gali būti panaudotas kriminalistikoje. Gali būti, kad tai mūsų evoliucijos liekana, nes vandenyje padidėja sukibimo jėga. Mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurių pirštų nervai pažeisti, šio reiškinio nepatiria, o tai gali reikšti, kad tai aktyvi organizmo simpatinės nervų sistemos reakcija.
Guy Germanas ir jo komanda atliko tyrimą šia tema. Jie nustatė, kad ilgai panardinus į vandenį po oda esančios kraujagyslės susitraukia, o tai yra raukšlių atsiradimo priežastis.
Neseniai žurnale „Journal of the Mechanical Behavior of Biomedical Materials“ paskelbtame straipsnyje mokslininkai įrodė, kad iš tiesų pirštų topografijos raštai po pakartotinio panardinimo išlieka tokie patys, nes pirštų viduje susitraukusios kraujagyslės nejuda.
„Kraujagyslės nelabai keičia savo padėtį – jos šiek tiek juda, tačiau kitų kraujagyslių atžvilgiu išlieka gana statiškos. Tai reiškia, kad raukšlės turėtų formuotis vienodai, ir mes įrodėme, kad taip ir yra”, – aiškino mokslininkas.
Jų tyrimo metu trijų žmonių pirštai pusvalandžiui buvo panardinti į vandenį ir nufotografuotos jų raukšlės. Procesas buvo pakartotas po 24 valandų ir parodė, kad abiejų tiriamųjų pirštų raštai buvo vienodi.
„Šis darbas pirmą kartą vienareikšmiškai atskleidžia, kad topografinių raukšlių raštai, atsirandantys ilgą laiką panardinus žmogaus ranką į vandenį, yra atkuriami ir nuoseklūs skirtingais laiko momentais”, rašė mokslininkai straipsnyje.
Kodėl pirštai raukšlėjasi vandenyje?
Nežinome tikslios priežasties, kodėl taip išsivystė mūsų pirštai. Kai kuriais tyrimais nustatyta, kad tai pagerintų mūsų sukibimą su šlapia danga, tačiau šią teoriją paneigė kiti bandymai, kurie neparodė, kad susiraukšlėjus pirštams sukibimas su žeme pagerėtų.
Vis dėlto mokslininkai mano, kad naujasis atradimas galėtų būti panaudotas ateityje atliekant kriminalistinius tyrimus ir teismo medicinoje.
Šaltinis: geekweek.interia.pl