„Google“ kuria naują ‚Android‘ funkciją, kuri išmaniuosius telefonus pavers viso ekrano laikrodžiais. „Apple“ išmanieji telefonai jau seniai turi identišką sprendimą.
Kalbama apie vadinamąjį budėjimo režimą (angl. standby mode), kuris buvo įdiegtas su „iOS 17“. Sprendimas veikia taip, kad prijungus „iPhone“ įkrauti ir padėjus jį į horizontalią padėtį, jame įsijungia viso ekrano laikrodis, valdikliai ir nuotraukos. Telefonuose „iPhone“ su „AoD“ ekranais (t. y. „Pro“ nuo „iPhone 14“) laikrodis gali būti rodomas visą laiką, o kituose – tik palietus ekraną. Iki šiol „Google“ neturėjo oficialaus atitikmens, tačiau netrukus tai gali pasikeisti.
„Google“ perims naudingą funkciją iš „iPhone“
Iki šiol tai buvo nedidelė prabanga, skirta tik „iPhone“ telefonams. Tačiau netrukus „Android“ gali gauti savo budėjimo režimą. „Android Authority” teigia, kad jis bus įdiegtas 16-oje sistemos versijoje.
Naujoje „Google Play“ paslaugų versijoje (25.18) yra pastaba „naudokite ‚Cast‘ funkciją budėjimo režimą palaikančiuose įrenginiuose“. Šiuo metu „Android“ tokio dalyko nepalaiko, todėl galima daryti prielaidą, kad sprendimas bus įdiegtas į „Google“ sistemą artimiausiu metu. Šios užuominos patvirtinimą taip pat galima rasti „Android 16“ išeities kode.
Funkcija pažymėta kaip skirta išmaniesiems telefonams, todėl nekalbama apie kitas „Google“ sistemas, tokias kaip „WearOS“ ar „Google TV“. O tai leidžia manyti, kad „Google“ kuria savo požiūrį į budėjimo režimą, kuris telefonus paverstų viso ekrano laikrodžiais. Teoriškai dauguma „Android“ išmaniųjų telefonų galėtų palaikyti tokią galimybę, nes šiandien net įrenginiai, kainuojantys apie 1000 svarų sterlingų, gali pasigirti OLED ekrano palaikymu ir visada įjungto ekrano funkcija.
Budėjimo režimas „iPhone“ telefone
Budėjimo režimas iš „iPhone“ iš esmės yra kitoks požiūris į funkciją, kurią „Android“ išmanieji telefonai turi jau daugelį metų. Daugelis gamintojų „Google“ sistemoje siūlo ”„visada ekrane“”’ parinktį, kai laikas ir data rodomi nuolat, paprastai mažu šriftu. Todėl „Android“ sistemoje įdiegus budėjimo režimą, šis rodinys galėtų būti tik didesnis ir geriau pritaikytas horizontalioje padėtyje.
Tačiau problema yra ta, kad norint, jog veiktų budėjimo režimas, „iPhone“ telefonams reikia laikiklio. Dažniausiai jis naudojamas tokiems priedams kaip „MagSafe“ įkrovikliai, kurie leidžia telefoną lengvai padėti į horizontalią padėtį.
„Android“ pasaulyje ‚MagSafe‘ atitikmuo yra ‚ Qi2‘ įkrovimo standartas, kuris vis dar nėra plačiai naudojamas. Daugumoje „Android“ išmaniųjų telefonų magnetinis įkrovimas nėra integruotas, todėl juos sunkiau stabiliai horizontaliai pastatyti ant įkroviklio. Tačiau šią problemą galima lengvai apeiti – tereikia įsigyti dėklą su magnetais. Tai leistų beveik bet kuriam telefonui, palaikančiam belaidį įkrovimą, palaikyti budėjimo režimą.
Kita vertus, gali būti, kad išmaniųjų telefonų gamintojai tiesiog ruošiasi platesniam „Qi2“ standarto naudojimui ir daugelyje kitų metų modelių magnetinio įkroviklio palaikymas bus užtikrinamas be papildomų priedų. Pirmosios kartos „Qi“ standartas iš pradžių taip pat nenoriai rado kelią į „Android“ telefonus, tačiau šiandien „Qi“ naudoja praktiškai visi įrenginiai, palaikantys belaidį energijos papildymą. Todėl Qi2 išpopuliarėjimas yra laiko klausimas.
Šaltinis: spidersweb.pl