Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Ką daryti, jei agurkų lapai pagelto: patyręs sodininkas atskleidžia greitą būdą, kaip išgelbėti augalus

3 min. skaitymo

Agurkų lapų pageltimas – problema, kelianti nerimą daugeliui sodininkų ir daržovių augintojų. Ši būklė gali signalizuoti apie įvairius negalavimus – nuo grybelinių ligų iki gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų trūkumo. Gera žinia ta, kad ne visada reikia bėgti į parduotuvę pirkti brangių preparatų – kartais sprendimas slypi jūsų pačių virtuvėje.

Užuot griebęsi tiesiogiai cheminių medžiagų, kai kuriais laiko patikrintais natūraliais metodais galite ne tik sustabdyti geltonavimo procesą, bet ir gerokai sustiprinti augalus, padidindami jų atsparumą ligoms. Pateikiame tris veiksmingiausias liaudiškas priemones, kaip teigia patyręs sodininkas:

1 metodas: sodos tirpalas

Paprasta soda gali tapti tikru sodo gelbėtoju. Norėdami paruošti tirpalą, ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą valgomosios sodos 10 litrų vandens. Šiuo mišiniu laistykite augalus tiesiai prie jų stiebų. Taip normalizuojamas dirvos rūgštingumas ir šaknų sistema aprūpinama naudingomis mineralinėmis medžiagomis.

Lapams purkšti rekomenduojamas silpnesnis tirpalas: 1 arbatinis šaukštelis sodos 1 litrui vandens. Taip išvengiama pavojaus nudeginti jautrų lapų paviršių. Apdoroti reikėtų vakare, kai saulė nėra stipri – kad lašai nesuveiktų kaip lęšiai ir nesukeltų nudegimų.

Reguliarus sodos naudojimas ne tik apsaugo lapus nuo pageltimo, bet ir veiksmingai kovoja su miltlige – dažna grybeline liga, ypač esant drėgnam orui.

Laistymas sodos tirpalu

2 būdas: purškimas kefyru

Kefyras yra dar viena netikėta, bet labai naudinga priemonė sveikiems agurkams palaikyti. Norėdami paruošti tirpalą, sumaišykite 2 litrus kefyro su 10 litrų vandens. Gerai išmaišykite, kol gausite vientisą skystį.

Juo gausiai apipurškiami visi augalai, įskaitant ir sveikus, kad būtų pasiektas prevencinis poveikis. Kefyre esančios pieno rūgšties bakterijos ant lapų paviršiaus sukuria apsauginę plėvelę, kuri neleidžia vystytis grybų sporoms.

Be to, kefyras veikia kaip natūrali trąša. Jame yra lengvai pasisavinamų mikroelementų, kurie stiprina natūralų augalo imunitetą ir atsparumą nepalankioms sąlygoms. Siekiant optimalaus poveikio, rekomenduojama gydymą kartoti kas 10-14 dienų.

3 metodas: kombinuotas metodas

Geriausių rezultatų pasiekiama kaitaliojant abu metodus. Taip augalai ir apsaugomi nuo patogenų, ir palaikomi mitybos požiūriu.

Rekomenduojamas grafikas:

  • 1 savaitė: laistymas sodos tirpalu
  • 2 savaitė: purškimas kefyro tirpalu

Tokia nuosekli rotacija sukuria nepalankią aplinką ligų sukėlėjams veistis ir kartu skatina agurkų augimą bei stiprina jų būklę.

Naminės, liaudiškos priemonės su soda ir kefyru yra saugi, ekonomiška ir veiksminga alternatyva agresyviems cheminiams preparatams. Jos nekenkia dirvožemiui, naudingiems vabzdžiams ir žmonėms – tačiau reguliariai jas naudojant galima gerokai pagerinti augalų sveikatą ir produktyvumą.

Atkakliai ir rūpestingai dirbdami, galite džiaugtis žaliais, sveikais ir produktyviais agurkų sodinukais iki pat sezono pabaigos – be papildomų išlaidų ir be cheminių medžiagų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nesvarbu
Nesvarbu
prieš 1 mėnesį

Skaičiau iki ,,silpnesnis tirpalas ‘’ – 1 arb.š. Vienam litrui vandens ( ,,stipresnis’’ – 1 v.š. 10 litrų vandens)