Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl nusprendžiau ištrinti „WhatsApp“ iš savo telefono? Žinokit, nė kiek nesigailiu

4 min. skaitymo

Galiausiai priėmiau sprendimą ištrinti „WhatsApp“ iš savo išmaniojo telefono – ir šiuo metu galiu pasakyti, kad dėl šio žingsnio visai nesigailiu. Toliau dalinuosi priežastimis, kurios mane paskatino atsisakyti šios žinučių siuntimo programėlės.

„WhatsApp“ pirmą kartą pasirodė 2009 m. žiemą ir nuo to laiko tapo nepaprastai populiari visame pasaulyje. Vis dėlto šį populiarumą lėmė ne tiek patogumas ar kokybė, kiek vartotojų skaičius – ji išpopuliarėjo vien dėl to, kad ją naudojo daugelis.

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių ima suvokti šios programėlės trūkumus ir pereina prie kitų alternatyvų. Ar „WhatsApp“ tikrai taip smarkiai atsilieka nuo konkurentų? Ir kodėl būtent aš nusprendžiau ją ištrinti?

1. Užima per daug vietos telefone

Su ribota telefono atmintimi susiduria ne tik tie, kurie turi 4 ar 16 GB talpos įrenginius. Net ir turint 64 ar 128 GB, laisvos vietos gali pradėti stigti – ypač kai programėlės, nuotraukos ir dokumentai kaupiasi. Tarp jų ir „WhatsApp“, kuri dėl žinučių, nuotraukų ir vaizdo įrašų gali užimti nuo 3 iki net 5 GB.

Dažnas naudojimas reiškia, kad milžinišką atminties dalį užima siunčiamas ir gaunamas turinys. Šie failai saugomi tiek galerijoje, tiek programėlės vidinėje atmintyje. Nors kai ką galima ištrinti rankiniu būdu, nuolatinė valymo rutina reikalauja daug laiko.

WhatsApp nebeveiks senuose telefonuose

2. Perteklinis, nekokybiškas turinys

Žinutės iš kolegų, pažįstamų ar artimųjų – nuo „labas rytas“ iki šventinių sveikinimų – gali pasirodyti malonios, bet realybėje dažnai tampa dėmesio blaškymu ir informaciniu triukšmu. Net paprastas gimtadienio sveikinimas (kartais labai specifinis, pvz., tik sausio 4 d.) užima vietos ir atitraukia dėmesį nuo svarbesnių reikalų.

Didžioji dalis tokio turinio ateina iš vyresnio amžiaus vartotojų, kurie tik pradeda naudotis skaitmenine komunikacija. Atsisakius „WhatsApp“, sumažėja šių pranešimų srautas ir išmanusis telefonas išlieka švaresnis nuo bereikalingų duomenų.

3. Nėra galimybės redaguoti išsiųstų žinučių

Vienas didžiausių „WhatsApp“ trūkumų – negalima redaguoti jau išsiųstų žinučių. Jei po išsiuntimo pastebite rašybos ar įvedimo klaidą, vienintelė išeitis – ištrinti žinutę (jei dar nepraėjo 60 minučių) arba siųsti pataisytą versiją iš naujo.

Tačiau jei klaida pastebima vėliau – jos ištaisyti nebegalima. O tai ypač nepatogu darbo ar oficialiuose pokalbiuose. Dar blogiau, jei ir taisant padaroma kita klaida – situacija tampa dar nemalonesnė.

Tuo tarpu tokios programėlės kaip „Telegram“ ar „Viber“ jau seniai siūlo galimybę redaguoti žinutes bet kada – tai daug patogiau ir modernesnė funkcija.

WhatsApp nebeveiks senesniuose įrenginiuose

4. Kompiuterinė versija nėra savarankiška

Nors „WhatsApp“ turi internetinę versiją, jos veikimas priklauso nuo telefono. Jei telefonas išjungtas, sugadintas ar neturi interneto ryšio – „WhatsApp“ kompiuteryje tiesiog neveiks.

Ši problema aktuali tiems, kurie dirba kompiuteriu su dokumentais ar failais – jiems reikalingas didesnis ekranas ir patogesnis valdymas. Tokios alternatyvos kaip „Telegram“ leidžia naudotis programa kompiuteryje nepriklausomai nuo išmaniojo telefono.

5. Failų dydžio ir formato apribojimai

„WhatsApp“ tinkamas bendravimui, tačiau failų siuntimas taip pat yra svarbi funkcija. Ir čia „WhatsApp“ stipriai nusileidžia – tiek dėl riboto failų dydžio, tiek dėl palaikomų formatų.

Pavyzdžiui, vaizdo įrašų siuntimas ribojamas trukme – priklausomai nuo kokybės, galite siųsti vos 90 sekundžių ar kelių minučių trukmės klipą. Tai reiškia, kad nebegalėsite patogiai pasidalyti ilgesniu koncerto ar kelionės įrašu – nebent sumažinsite kokybę iki labai žemos raiškos. Be to, ribojami ir failų formatai, todėl sunkiau dalytis įvairaus tipo medžiaga.

Pabaigai

Ištrinti ar ne „WhatsApp“ – kiekvieno asmeninis sprendimas. Aš nusprendžiau jos atsisakyti ir šio sprendimo visiškai nesigailiu. Nors ši programėlė išlieka populiari, dažnai tai lemia tik įprotis. Mano patirtis parodė, kad vietos trūkumas, perteklinis turinys, žinučių neredagavimas, priklausomybė nuo telefono ir failų ribojimai – tai svarios priežastys ieškoti geresnių alternatyvų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
3 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DAL
DAL
prieš 1 mėnesį

Niekada nenaudojau šios programėlės-nera nė vieno pažįstamo, su kuriuo galėčiau ja bendrauti.

Petras
Petras
prieš 1 mėnesį

Dar niekas nesugalvojo tokios programos, kuri tenkintų visų poreikius, visur yra savų pliusų ir minusų.

Linas
Linas
prieš 1 mėnesį

Žinoma, geriau rusų programėlė ” Telegram”, taip ir laikyk, dar apsipirkti nueik į „Mery” parduotuvę