Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

4 „auksiniai“ sodo laistymo principai: augalai augs dvigubai greičiau!

3 min. skaitymo

Esu augalinkystės ekspertė ir žinau, kad tinkamas laistymas yra pats svarbiausias jūsų augalų augimo, sveikatos ir derlingumo garantas. Siekiant, kad jūsų daržo lysvės džiugintų akį ir būtų pilnos sultingų vaisių, būtina laikytis kelių paprastų, bet itin svarbių taisyklių. Šiandien atskleisiu jums keturis „auksinius“ laistymo principus, kurie užtikrins, kad šaknų sistema gautų pakankamai drėgmės, išvengsite maistinių medžiagų nuostolių ir išsaugosite dirvožemio struktūrą.

1. Laistykite tik ryte arba vakare

Daugelis žmonių nepakankamai įvertina teisingo laistymo svarbą, o nedidelės klaidos gali sukelti augalų nudegimus, puvimą ar sulėtėjusį vystymąsi. Laistymas karščiausią dienos dalį yra viena dažniausių ir skaudžiausių klaidų.

Štai kodėl:

Vandens išgaravimas: Drėgmė išgaruoja akimirksniu, nespėjusi giliai įsigerti į dirvožemį ir pasiekti šaknų. Tai reiškia, kad jūsų pastangos ir vanduo eikvojami veltui.

Lapų nudegimai: Vandens lašeliai ant lapų saulės spinduliuose veikia kaip maži lęšiai, koncentruojantys saulės šviesą. Tai gali sukelti rimtus lapų nudegimus, kurie pažeidžia augalą ir stabdo jo augimą.

Geriausias laikas laistyti yra anksti ryte prieš saulėtekį arba vakare po saulėlydžio. Tuo metu vanduo pasiekia šaknis ir nekenkia augalo antžeminei daliai. Be to, augalai turi pakankamai laiko sugerti drėgmę prieš prasidedant karščiams.

Kaip laistyti augalus sode

2. Venkite vandens patekimo ant lapų

Net ir laistant ryte, labai svarbu stengtis nesušlapinti augalų lapų. Per didelė drėgmė ant lapų sukuria puikią terpę grybelinėms ligoms vystytis, o tai kenkia augalų gerovei ir gali sunaikinti derlių. Tai ypač aktualu pomidorams, agurkams ir paprikoms, kurie yra jautrūs lapų drėgmei.

Laistykite atsargiai – be didelio spaudimo, nukreipdami vandenį arčiau dirvožemio. Galite naudoti lašelinę drėkinimo sistemą arba įprastą laistytuvą su siauru snapeliu. Svarbiausia, kad vanduo tiesiogiai pasiektų šaknis, o ne lapus.

3. Sukurkite griovelius tarp eilių

Kad vanduo nenutekėtų nuo stiebų ir nesukeltų puvimo, tarp lysvių suformuokite laistymo griovelius. Šis metodas leidžia tolygiai paskirstyti drėgmę šaknų zonoje, nepažeidžiant pagrindinio stiebo.

Privalumai:

Tolygus drėkinimas: Vanduo pasiskirsto ten, kur jo labiausiai reikia – prie augalų šaknų.

Dirvožemio erozijos prevencija: Sumažėja dirvožemio erozijos rizika ir išvengiama vandens sąstovio.

Lengva priežiūra: Grioveliai turėtų būti nedideli, iki 5 cm gylio, ir juos reikia retkarčiais atnaujinti. Tai paprastas, bet efektyvus būdas prižiūrėti daržoves ir gėles.

4. Po laistymo nepamirškite suardyti dirvožemio

Po laistymo dirvožemio paviršius dažnai pasidengia kieta pluta, kuri neleidžia orui pasiekti šaknų. Kitą dieną po laistymo būtinai suardykite dirvožemį – tai skatins sveiką augalų kvėpavimą ir spartesnį augimą.

Dirvožemio purenimas taip pat:

Padeda ilgiau išlaikyti drėgmę dirvožemyje, nes sumažina vandens išgaravimą.
Užkerta kelią piktžolių vystymuisi, nes purenimas sunaikina jaunus piktžolių daigus.
Geriausia naudoti lengvą grėblį ar kaplį, dirbant atsargiai, kad nepažeistumėte šaknų. Ši paprasta procedūra padarys jūsų laistymą dar efektyvesnį ir padės jūsų augalams augti dvigubai greičiau!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Viačeslav
Viačeslav
prieš 1 mėnesį

Viskas kas viešinama šiandienoje, pilnumoje atnaujinimui turi Lentvario dvaras tame, savo sąsajose ir su būsima Klaipėda. p.s. bendrystėje su visais jaunimo sąjūdžio dalyviais Lietuvoje.