Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas 2025 m.: kaip sekėsi abiturientams ir ką apie jį sako mokytojai

4 min. skaitymo

Birželio 9 d. daugiau nei 19 tūkst. dvyliktokų visoje Lietuvoje laikė antrąją anglų kalbos valstybinio brandos egzamino dalį – rašymą. Šių metų užduotys išsiskyrė tiek naujovėmis, tiek iššūkiais. Egzaminas apėmė tris užduotis: pusiau oficialų laišką, argumentacinį arba aiškinamąjį rašinį bei naują – duomenų interpretavimo – užduotį, kuri kai kuriems mokiniams tapo nemenku išbandymu.

Mokinių patirtys: esė vis dar kelia daugiausia įtampos

Dvyliktokas Tomas Vaitiekūnas neslėpė, kad egzaminas pareikalavo daug pastangų. „Pirmas dvi užduotis atlikau gana greitai, bet trečia – esė – tikrai buvo sunkiausia. Nors tema buvo aiški, rašant užklupo abejonės dėl struktūros, praradau tempą ir galiausiai išėjau anksčiau nei planavau“, – sakė mokinys.

Tuo metu kita abiturientė, Ieva Krivickaitė iš Marijampolės, egzaminą vertino ramiai. Pasak jos, visos trys užduotys buvo įveikiamos: „Esu neblogai susipažinusi su egzamino formatu, todėl nieko labai netikėto nebuvo. Žinoma, reikėjo pagalvoti, pasverti mintis, bet viskas aišku ir logiška.“

Ji teigė, kad duomenų analizės užduotis, kur reikėjo interpretuoti lentelę apie lyčių pasiskirstymą skirtingose studijų srityse, pareikalavo dėmesio, bet nebuvo per sunki. „Esė tema apie tai, ar skaitymas lavina kritinį mąstymą, man pasirodė įdomi – buvo proga pasidalinti savo įžvalgomis. Laiške rašiau apie poezijos skaitymo vakarus – tai pasirinkimas, kuris man artimas,“ – pasakojo Ieva.

Specialistės nuomonė: svarbiausias iššūkis – naujas užduočių formatas

Anglų kalbos korepetitorė ir metodikos konsultantė Rasa V. teigia, kad šių metų egzaminas buvo nei per sunkus, nei per lengvas, tačiau aiškiai išryškėjo, kas sistemingai ruošėsi, o kas – improvizavo. „Didžiausias šių metų iššūkis – trečioji rašymo užduotis. Tai visiškai naujas formatas, prie kurio tiek mokiniai, tiek mokytojai dar tik mokosi prisitaikyti“, – komentuoja ji.

Pasak pedagogės, ši užduotis reikalauja ne tik gerų kalbinių įgūdžių, bet ir gebėjimo analizuoti bei logiškai išdėstyti mintis remiantis duomenimis. „Net ir geri mokiniai kartais pasimeta interpretuodami statistiką. Be to, dažnai pasitaikanti klaida – neišsami užduoties analizė, kai mokiniai nepastebi kontekstinių užuominų ar paaiškinimų, pateiktų žvaigždutėmis (*),“ – pastebi R. Venckutė.

Ji priduria, kad stresas ir laiko spaudimas daro savo: „Kartais mokiniai taip susikoncentruoja į kuo greitesnį užduoties atlikimą, kad neįsigilina, ko iš tiesų prašoma. Tai gali lemti nemažus taškų praradimus.“

Egzamino struktūra: trys lygiai svarbios dalys

Rašymo dalį sudarė trys užduotys, kiekviena – su savo reikalavimais:

  • Laiškas (ne mažiau kaip 150 žodžių): vertinama struktūra, stilius, aiškumas, kalbos raiška.
  • Rašinys (ne trumpesnis nei 250 žodžių): turinio logika, argumentavimas, nuoseklumas.
  • Duomenų komentaras (apie 150 žodžių): gebėjimas interpretuoti pateiktą statistinę informaciją ir padaryti išvadas.

Egzamino trukmė – 180 minučių.

Egzaminų savaitė: kas dar laukia?

Šią savaitę taip pat vyksta kiti brandos egzaminai – informatikos, biologijos, geografijos, ekonomikos, vokiečių ir prancūzų kalbos bei tautinių mažumų gimtųjų kalbų. Juos laikys tiek vienuoliktokai, tiek dvyliktokai.

 

2025 m. anglų kalbos egzaminas dar kartą parodė, kad geras pasiruošimas – raktas į sėkmę. Naujos užduotys privertė mokinius pasukti galvą, o kai kam ir išbandė ribas. Vis dėlto tie, kurie nuosekliai ruošėsi, turėjo visas galimybes pasiekti aukštą rezultatą – tiek šiame, tiek būsimuose egzaminuose.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus