Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baltijos valstybės rizikuoja vieną rytą nubusti jau būdamos Rusijos sudėtyje: kaip Kremlius kovos su NATO ir pavergs Europą

Laivai vandenyje
3 min. skaitymo

Europa ruošiasi karui, kuris galėtų prasidėti po kelerių metų, tačiau nesupranta, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pasiruošęs įsiveržti jau dabar, įspėja Ukrainos parlamento narys Olehas Dunda savo skiltyje leidinyje „The Spectator“.

Daugelis Europoje vis dar mano, kad Rusijos invazija į vieną ar kelias NATO šalis yra mažai tikėtina, jei ne absurdiška

Toks požiūris atrodo patogus, tačiau vis mažiau atitinka realybę. Tikėjimas NATO kolektyvinės gynybos principu, deja, tampa ne atgrasymo priemone, o paskata Maskvos agresijai, rašo Dunda.

Pavojingiausia iliuzija šiandien – neįvertinti Maskvos tikslų

„Kremlius nekovoja dėl naujų teritorijų. Rusijos tikslas – ne Donbasas ir net ne Kyjivas. Jų tikslas – naujas Europos žemėlapis, kuriame Kremlius vėl diktuoja taisykles. Putino ambicijos iš esmės yra geopolitinės. Todėl jiems netiks jokia paliaubų forma“, – sako Dunda.

Vakarai tiki, kad NATO atsakas į invaziją būtų greitas, bet istorija rodo ką kita

Pasak Dundos, Vakaruose manoma, kad jei Rusija rizikuos „patikrinti“ NATO Baltijos šalyse, ji sulauks greito ir griežto atsako. „Norėčiau tuo tikėti. Tačiau „nedelsiant“ – tai ne tai, ką matėme 2014 m. Kryme. Nei Donbase 2014–2022 m., nei pirmosiomis visapusiškos invazijos dienomis. Tikėjimas atgrasymu, deja, tampa pažeidžiamumu“, – teigia jis.

Ateities invazija į Baltijos šalis gali būti staigi ir tyliai įvykdyta

Būsimas įsiveržimas į Baltijos valstybes, pasak Dundos, nebus Ukrainos kampanijos kopija. Jis neprasidės tankais ar pareiškimais. Tai bus netikėtas puolimas: ryšių nutraukimas, bepiločių atakos prieš infrastruktūrą ir žmonių kolonos be atpažinimo ženklų.

Estija, Latvija ir Lietuva vieną dieną gali pabusti – ir atsidurti Rusijos sudėtyje. Be nė vieno NATO šūvio.

Jo teigimu, tokia operacija truktų vos kelias dienas, nes NATO pajėgos nesugebėtų sustabdyti net civilių mikroautobusų kolonų. Tuo metu politinis sprendimas Londone ar Briuselyje duoti įsakymą šaudyti į „neidentifikuotus asmenis“ gali vėluoti – arba visai neateiti.

Tai nėra fantastika – šie scenarijai jau išbandyti

Dunda primena, kad trijų Baltijos šalių sostinių užėmimas, Suvalkų koridoriaus blokada ir NATO atsako sustabdymas – tai ne spekuliacijos. Šie scenarijai jau buvo modeliuoti.

„Kitas žingsnis Rusijos plane labai paprastas: laukti, kol į Suvalkų koridorių atvyks Lenkijos kariuomenė – ir tada uždaryti spąstus. Ši teritorija yra šūvio atstumu nuo Karaliaučiaus (Kaliningrado) ir Baltarusijos, o NATO logistika ten sudėtinga“, – aiškina jis.

Vienintelis būdas sustabdyti – pereiti nuo reakcijos prie prevencijos

Tokio įvykių vystymosi, anot Dundos, galima išvengti tik pereinant nuo reaktyvios gynybos prie proaktyvaus atgrasymo. Pavyzdžiui, sukuriant bendrą Ukrainos ir Lenkijos karinį kontingentą, dislokuotą prie Baltarusijos Gardino srities, laikant Baltarusiją ne neutraliu regionu, o potencialia įsiveržimo platforma.

Problema – ne Rusijos jėga, o Europos silpnumas

„Kalba eina ne apie Rusijos galią. Kalba eina apie Europos silpnumą, įskaitant jos nenorą bendradarbiauti. Jei nenorite, kad karas pasiektų Doverį – turite veikti dabar. Nes karas jau prasidėjo. Tik dar ne visi tai pastebėjo“, – rašo Dunda savo komentaro pabaigoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus