Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Pradžia Straipsniai Gyvūnai / Gamta Sužinok, kada uodai aktyviausi ir kaip išvengti jų įkandimų
Gyvūnai / GamtaSportas / Sveikata

Sužinok, kada uodai aktyviausi ir kaip išvengti jų įkandimų

Atšilus pabunda ir uodai
Dalintis

Uodai – ne tik įkyrūs vasaros palydovai, bet ir pavojingi ligų platintojai. Nors gyvename šalia jų ir dažnai stengiamės apsisaugoti, apie šiuos mažus kraujasiurbius vis dar žinome per mažai. Dar blogiau – daugelis populiarių patarimų, kaip nuo jų gintis, tėra mitai, kurie gali sukelti klaidingą saugumo jausmą. Kada iš tikrųjų uodai tampa aktyviausi ir ką verta žinoti, kad būtumėte vienu žingsniu priekyje?

Vienas iš labiausiai paplitusių mitų yra įsitikinimas, kad uodai nemėgsta šviesos. Tačiau tyrimai parodė, kad tai netiesa: šie vabzdžiai aktyvūs ir dieną, ir naktį. Todėl svarbu naudoti apsaugos priemones net ir patalpose su dirbtiniu apšvietimu.

Kitas paplitęs įsitikinimas yra tas, kad uodai kanda tik naktį. Iš tikrųjų dauguma uodų rūšių yra aktyvios dieną ir jie gali įkąsti bet kada, kai tik turi galimybę.

Kraują siurbiantys uodai

Kalbant apie uodus atbaidančias priemones, mokslininkai rekomenduoja naudoti repelentus, kurių sudėtyje yra pakankamai DEET medžiagos. Ši medžiaga iš tiesų veiksmingai apsaugo nuo uodų, tačiau svarbu laikytis instrukcijų ir nepiktnaudžiauti produkto naudojimu.

Be to, mokslininkai primena, kad drabužiai ilgomis rankovėmis ir kelnės gali padėti apsisaugoti nuo uodų įkandimų, tačiau tai nėra visiško saugumo garantija. Siekiant veiksmingiausios apsaugos, geriau derinti apsauginius drabužius su repelentų naudojimu.

Galiausiai svarbu atkreipti dėmesį į mitą apie ultragarsinių uodus atbaidančių priemonių naudojimą. Tyrimai parodė, kad jų veiksmingumas yra labai ribotas ir jie ne visada veikia taip, kaip numatyta.

Taigi svarbu suprasti, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo uodų yra tinkamų priemonių derinys, pavyzdžiui, repelentų naudojimas, apsauginė apranga ir vengimas vietų, kuriose yra didelė uodų koncentracija.

Įvertinkite šį straipsnį:

😡  
😕  
😐  
🙂  
😍  

Kraunami duomenys...

Autorius
Odeta Bartkevičiūtė

Odeta Bartkevičiūtė – gamtos mokslų specialistė ir KAIPKADA.LT straipsnių autorė. Mano tekstuose atgyja mūsų planetos gamta, augalijos ir gyvūnijos pasaulis. Su aistra tyrinėdama gamtos reiškinius, dalijuosi vertingomis įžvalgomis, padedančiomis geriau suprasti mus supančią aplinką ir jos išsaugojimo svarbą.

Parašyti komentarą

guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Panašūs straipsniai
Šaltoka vasara

Kodėl vėluoja vasara Lietuvoje? Išsamus straipsnis apie klimato pokyčius, atmosferos cirkuliacijos ypatumus ir jų poveikį sezonų kaitai

Pastaraisiais metais vis dažniau stebimas reiškinys – vėluojanti vasara Lietuvoje. Tradiciškai vasariški...

Grybavimo sezonas prasideda

Taip galima nustatyti, ar grybas yra sukirmijęs. Šią mįslę įminė senelis

Grybų sezonas pamažu, bet užtikrintai prasideda. Daugelis žmonių grįžta su pilnais krepšeliais,...

Kursai kur sužinai, ar gali auginti šunį

Austrija įveda privalomus kursus prieš pasiimant šunį į savo namus

Nuo kitų metų Austrijoje žmonės, norintys pasiimti šunį į savo namus, turės...

Erkė ant rankos

Natūrali apsauga nuo erkių: pasodinkite šį augalą sode ar terasoje – jos spruks šalin būriais

Pavasarį ir vasarą dauguma žmonių daug laiko praleidžia gamtoje ar savo soduose,...