Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl orchidėja nežydi ir kaip tai pakeisti: veiksmingi patarimai

2 min. skaitymo

Gana dažna problema, su kuria susiduria orchidėjų augintojai, yra ta, kad augalas nežydi. Pasitaiko, kad jis nors jau ir kelis kartus žydėjo, tačiau vėliau nebeišskleidžia nei vieno žiedo.  Šiame straipsnyje papasakosime, kas lemia, kad orchidėja nežydi, ir kaip tai išspręsti.

 

Kodėl orchidėja nežydi?

Žydėjimo problemų pirmiausia kyla dėl nepakankamo apšvietimo. Tai ypač aktualu šaltuoju metų laiku. Žiemą dauguma namuose auginamų orchidėjų „miega“ ir dėl to nežydi. Orchidėjas galima apšviesti dirbtiniu apšvietimu, kurio pagalba jos ir toliau žydės.

Netinkamas laistymas taip pat gali būti žiedų nebuvimo priežastis: per didelė drėgmė sukelia puvinį, o dėl vandens trūkumo augalui gali trūkti jėgų žydėti. Orchidėja taip pat gali nežydėti, jei jai trūksta trąšų: specialiomis šiam augalui skirtomis trąšomis reikėtų tręšti kas dvi savaites ištisus metus. Be to, svarbu parinkti augalui tinkamą dirvožemį.

 

Ką daryti, jei niekas nebepadeda?

Jei anksčiau aprašyti būdai nedavė norimų rezultatų, galite išmėginti sudėtingesnį „streso sukėlimo“ būdą. Esmė tame, kad tam, kad užmegztų pumpurus, kambarinėms orchidėjoms reikia gana žemos temperatūros: +10-12 °C. Kartu reikia labai sumažinti laistymą. Tačiau temperatūrą mažinkite ir laistymą nutraukite palaipsniui.

Schema turėtų priminti tropinę dieną. T. y. dieną temperatūra būna aukšta, o naktį – 10-12 °C žemesnė. Toks temperatūrų skirtumas skatina pumpurų brinkimą. Kai gėlė tokiu režimu bus laikoma 1-1,5 mėnesio ir dirva išdžius, galima tikėtis žydėjimo. Paprastai per tą laiką žiediniai pumpurai jau būna susiformavę. Jei ne, tada atsargiai prikelkite orchidėją iš žiemos miego – padidinkite aplinkos temperatūrą ir laistymo dažnumą.

Taip pat galite išbandyti kiek neįprastą metodą – kartkartėmis į vazoną įdėkite ledo. Taip ir palaistysite augalą, ir sukelsite jam nedidelį stresą, todėl orchidėja suintensyvins žydėjimą.

Karštas dušas taip pat padeda paskatinti žydėjimą. Vandens temperatūra turėtų būti iki +50 °C. Augalas dedamas į vonią ir gausiai sudrėkinamas, paliekamas valandai.

Žydėjimą paskatinti taip pat padės stimuliatoriai. Tai gali būti įprastas epinas, gintaro rūgštis arba citokinino pasta.

Jei po pusmečio ar metų nepavyks sulaukti orchidėjos žydėjimo, nenusiminkite: namų sąlygomis auginama orchidėja gali užtrukti apie dvejus metus, kol jai susiformuos naujas žiedynas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus