Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Pavasarinis vyšnių tręšimas: kas? Kaip? Kodėl?

1 min. skaitymo

Vyšnios – vieni populiariausių ir mėgstamiausių vaismedžių Lietuvoje. Žinoma tam, kad šie augalai džiugintų gardžiomis uogomis ir vešlia lapija, būtina jais tinkamai pasirūpinti. Vienas iš svarbiausių priežiūros reikalavimų – tinkamas pavasarinis tręšimas.

 

Pavasarinio tręšimo taisyklės

Pavasarį vyšnioms reikia fosforo, azoto ir kalio. Šios medžiagos atsakingos už augalo vystymąsi, augimo skatinimą, šaknų sistemos formavimąsi, kamieno stiprinimą ir didesnį atsparumą ligoms.

Pavasarį vyšnias taip pat rekomenduojama „pamaitinti“ kompostu ir humusu. Šios organinės trąšos ir „maitina“ vyšnias, ir gerina dirvožemio struktūrą.

Jei dėl kokių nors priežasčių organinių trąšų naudoti negalite, reikėtų naudoti mineralines trąšas. Tai amonio nitratas, superfosfatas ir kalio druska.

Itin svarbu pasirinkti tinkamą tręšimo laiką. Tai atliekama prieš prasidedant aktyviam vaismedžio augimui – kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje. Trąšos įterpiamos į drėgną dirvą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus