Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

3 emocinės prievartos rūšys, kurias painiojame su meilės išraiška

3 min. skaitymo

Jei beviltiškai trokštame meilės, net ir nemalonų, savanaudišką ir žlugdantį elgesį galime supainioti su meilės apraiškomis…

 

Kokios emocinės prievartos rūšys gali būti supainiotos su meilės išraiškomis?

Patologinis pavydas

Šiuo atveju partnerio pavydo protrūkį gali sukelti net pokalbis su priešingos lyties asmeniu. Jis gali bandyti kontroliuoti jūsų socialinį ratą ir nuolat jus stebėti, taip pat kaltinti veiksmais, kurių nepadarėte. Pavyzdžiui, bandyti jus įtikinti, kad jį apgaudinėjate arba norite išeiti pas kitą. Jam norisi, kad priklausytumėte tik jam…

Visa tai galima patiekti po „begalinės meilės” uždanga.

 

Kontroliavimas

Dėl savo nesaugumo jausmo partneris pradeda kontroliuoti ne tik jūsų santykius su kitais žmonėmis, bet ir visas kitas jūsų gyvenimo sritis. Jis meiliai elgiasi su jumis, kai „paklūstate”, tačiau kai priimate kokį nors savarankišką, jam nepriimtiną, sprendimą, jo požiūris į jus pasikeičia į blogąją pusę. Tiesa, pats jis tai vadina tiesiog „rūpinimusi”.

 

„Atlygis” už reikalavimų vykdymą

Kai esate pasirengęs patenkinti visus mylimojo emocinius poreikius, jis gali tiesiog „užtvindyti” jus prieraišumu ir meile …

Tik tada, kai nustojate tai daryti ir bandote nustatyti savo asmenines ribas, prasideda skandalai, ašaros, pykčio priepuoliai, „tylos žaidimai“, emocinis šantažas ir gąsdinimai.

Toks partneris gali bandyti jums įteigti, kad esate niekam nereikalingas, tik jam. Kad be jo neišgyvensite. Tokiu būdu jis pririša jus prie savęs, griaudamas jūsų savigarbą.

Ilgainiui, laikui bėgant, išsiugdysite įprotį paklusti kiekvienai jo užgaidai – tiesiog tam, kad išvengtumėte problemų. Atminkite: kuo labiau pataikaujate partneriui, tuo dažniau jis griebiasi manipuliacijų.

 

Kaip vystosi tokie santykiai?

Kai išdrįstate atskleisti savo tikruosius norus, poreikius, išsakyti savo tikrąją nuomonę, partneris pradeda vis dažniau kaltinti jus netinkamu elgesiu. Jis jus visaip menkina, griaudamas jūsų pasitikėjimą savimi.

Kažkuriuo momentu suprantate, kad uždraudėte sau būti savimi. Visada esate budrus, bijote neatsargiu žodžiu išprovokuoti jo pyktį. Stengiatės jam sakyti ne tai, ką iš tikrųjų galvojate, o tai, ką jis nori girdėti.

Tikėtina, kad tuo pat metu atsitraukiate ir nuo savo draugų bei artimųjų.

Jūsų partneris manipuliuoja jumis, kad jaustumėtės kaltu – dėl to nesuvokiate smurtinio elgesio. Jaučiate, kad dėl jo nelaimės kaltas tik jūs, ir visomis išgalėmis stengiatės viską ištaisyti. Galiausiai pradedate jaustis taip, tarsi visiškai praradote save. Šis jausmas gali sukelti rimtų pasekmių, įskaitant depresiją.

Ką daryti, jei supratote, kad partneris jus emociškai išnaudoja

Ką daryti, jei supratote, kad partneris jus emociškai išnaudoja?

Pirmiausia svarbu suprasti, kas vyksta, ir atsikratyti iliuzijos, kad toks elgesys yra meilės apraiška. Jei jūsų partneris jus tikrai myli, jis neperkels jums atsakomybės už savo psichologinę būseną ir nebaus jūsų už savo nerimą bei nesaugumo jausmą.

Galbūt suprasite, kad esate pažeidžiamas emocinės prievartos būtent dėl to, kad nepakankamai save vertinate.

Svarbu išmokti įsiklausyti į save, rūpintis savimi ir nustatyti asmenines ribas. Juk norint iš tiesų mylėti kitą žmogų, svarbu išmokti mylėti ir priimti save.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Agne-B
AutoriusAgnė
Sekti:
KAIPKADA.LT portalo santykių ir psichologijos straipsnių autorė, turinti gilias žinias apie žmogaus emocijas, santykių dinamiką ir psichologinius aspektus. Mano tikslas – padėti žmonėms geriau suprasti save ir kitus, suteikti praktinių patarimų, kaip kurti sveikus ir harmoningus santykius, bei išspręsti kasdienius psichologinius iššūkius.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus