Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Nepamirškite, šiąnakt įvedamas žiemos laikas

2 min. skaitymo

Jau šiąnakt pereisime prie žiemos laiko. Laikas keičiamas naktį iš spalio 26 į 27 d. 4 val. ryto. Laikrodžius reikia persukti viena valanda atgal. Tačiau visi bent kartą yra girdėję apie kasmetinio perėjimo prie žiemos ir vasaros laiko poveikį žmonių sveikatai ir savijautai. Pateikiame keletą faktų apie laiko keitimą.

Štai taip reikia pasukti laikrodį spalio 27 d. 4:00 val. ryte:

Laikrodžio sukimas rudenį (1 valandą atgal)
Laikrodžio sukimas rudenį (1 valandą atgal)

Laiko kaita turi įtakos sveikatai

2012 m. Alabamos universiteto Birmingeme mokslininkai pastebėjo, kad perėjimas prie žiemos laiko 10 % sumažina širdies smūgių riziką. Tačiau vasaros laikas tą pačią riziką padidina tokiu pat procentu.

Tuo pat metu 1996 m. žurnalo „New England Journal of Medicine“ atliktas tyrimas parodė, kad dėl tokių pokyčių sumažėjo automobilių avarijų skaičius. Taip yra todėl, kad vairuotojai gali miegoti valanda ilgiau, o tai sumažina nelaimingų atsitikimų kelyje riziką. Priešingai, perėjimas prie vasaros laiko 8 % padidina avarijų tikimybę dėl to, kad žmonės nepakankamai išsimiega.

 

Šiek tiek istorijos

Per Pirmąjį pasaulinį karą Vokietija ir Austrija-Vengrija oficialiai įvedė vasaros laiką. Dar 1918 m. JAV Kongresas nustatė skirstymą į laiko juostas ir vasaros laiką karo metu, kad būtų taupomas kuras elektros energijai gaminti. Vėliau šios tradicijos laikėsi ir kitos šalys, įskaitant JAV ir SSRS.

Tačiau kai kurios šalys, pavyzdžiui, Islandija ir Japonija, atsisakė žiemos ir vasaros laiko keitimo, nes tai neigiamai veikia gyvenimo tempą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus