„WhatsApp“ tikrina naudotoją pagal 6 skaitmenų kodą. Jis automatiškai sugeneruojamas ir išsiunčiamas į naudotojo telefono numerį SMS žinute arba automatiniu skambučiu. Šį kodą turi žinoti tik paskyros turėtojas, nes tai yra pagrindinė, konfidenciali informacija.
Tai svarbu, nes yra sukčiavimo metodas, apimantis šio kodo iš „WhatsApp“ phishing. Jei kas nors bus apgautas, gali prarasti prieigą prie savo paskyros. Ataka prasideda nuo tekstinės žinutės, kurioje sukčius informuoja, kad bandydamas prisijungti per klaidą įvedė aukos telefono numerį. Iš tikrųjų tai yra apgaulės pradžia ir sukčiavimo kodas, kuris sukčiui leis prisijungti prie aukos „WhatsApp“ paskyros.
Programa „WhatsApp“ automatiškai sukuria 6 skaitmenų kodą ir išsiunčia jį į įvestą telefono numerį. Sukčius sąmoningai nurodo aukos numerį ir tada susisiekia su auka, prašydamas atsiųsti ką tik gautą kodą. Nusikaltėlis įgyja prieigą prie paskyros programėlėje. Nuo tada visas žinutes, nuotraukas ir vaizdo įrašus gauna jis, o ne tikrasis savininkas.
Taip pat verta prisiminti, kad galima paskyros vagystė „WhatsApp“ gali vykti naudojant MMI kodus. Du iš jų ypač naudingi norint greitai patikrinti, ar telefone netyčia nebuvo įjungtas skambučių peradresavimas.
Nesąmoningai aktyvavus skambučių peradresavimą, veiksmingai prarandama prieiga prie „WhatsApp“ paskyros. Sukčius bando suklaidinti auką, kad telefone reikia įvesti specialią eilutę, kuri iš tikrųjų aktyvuoja skambučių ir trumpųjų žinučių peradresavimą į nusikaltėliui priklausantį numerį. Taip užpuolikas gauna 6 skaitmenų kodą, reikalingą prisijungimui.
Nauji „WhatsApp“ reikalavimai. Pakeitimai nuo 2025 m. gegužės mėn.
Verta prisiminti, kad „WhatsApp“ taip pat turi paskyros perkėlimo į kitą telefono numerį funkciją, kuri naudinga, jei naudotojas pakeičia savo numerį. Tai galima padaryti programėlės nustatymuose ir visa su paskyra, grupėmis ir nustatymais susijusi informacija bus perkelta, todėl pasikeitus numeriui bus lengviau nustatyti programėlę.
Šaltinis: Dobreprogramy.pl