Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Sansevjera: pagrindinės persodinimo taisyklės

2 min. skaitymo

Sansevjera yra vienas populiariausių kambarinių augalų. Ji pasižymi ilgaamžiškumu bei nereiklumu apšvietimui ir dažnam laistymui. Be to, ji puikiai valo orą.

Svarbiausias dalykas prižiūrint sansevjerą – teisingas ir savalaikis jos persodinimas. Kada ir kaip tai padaryti teisingai, sužinosite šiame straipsnyje.

 

Kaip žinoti, kad jau laikas persodinti sansevjerą?

Sveika sansevjera paprastai greitai auga. Jei augimas itin sulėtėja, tai gali būti signalas, kad augalą reikia persodinti. Kiti požymiai, rodantys, kad atėjo laikas persodinimui, yra nudžiūvę arba pageltę lapai, nemalonus žemės kvapas ir jaunų ūglių perpildytas vazonas.

 

Kaip persodinti teisingai?

Persodinimui jums reikės vazono, kuris būtų keliais centimetrais didesnis už dabartinį, įrankių šaknims valyti ir šviežios žemės.

Techniškai sansevjeros yra sukulentai, todėl joms reikia labai nedaug vandens. Augalas mėgsta visiškai išdžiūti tarp laistymų, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą dirvožemio rūšį. Idealiai tinka kaktusų ir kambarinių augalų žemės mišinys. Kad išvengtumėte šaknų puvinio, naujas vazonas turėtų būti tik 5 cm platesnis už ankstesnįjį.

Pirmiausia atsargiai išimkite augalą iš senojo vazono. Lapus suimkite į saują arba suriškite juos virvele. Švelniai nuvalykite nuo šaknų seną žemę ir jas patikrinkite. Jei jos juodos ir minkštos, galite jas atsargiai nupjauti peiliu arba apkarpyti sodo žirklėmis. Tada augalą reikia įdėti į naują vazoną, įpilti tiek žemių, kad visiškai apsemtų šaknis, ir švelniai sutankinti. Tam, kad sansevjera greičiau priprastų prie naujo vazono, kelias dienas jos nelaistykite.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus