Automobiliai / Motociklai

APVA kompensacija elektromobiliui įsigyti 2021

2021 m. gegužės 17 d. buvo paskelbtas kvietimas – teikti paraiškas dėl „Elektromobilių įsigijimo fiziniams asmenims 2021“. Pateikiame naudingą informaciją, kaip, kur ir kada galite pateikti paraiškas šiai paramai gauti.

APVA kompensacija elektromobiliui įsigyti

kompensacija elektromobiliui nusipirkti

Informacija apie paramą:

Paraiškos priimamos nuo: 2021-05-17 08:00

Paraiškos priimamos iki: 2021-12-31 12:00

Kompensacinė išmoka: 6000,00 Eur

Numatytas finansavimas: 5 000 000,00 Eur

Kas gali teikti paraiškas?

Kompensacijos paraiškas elektromobiliui įsigyti gali teikti tik fiziniai asmenys.

Išmokos dydis už elektromobilio įsigijimą

Išmokos dydis vienam pareiškėjui už įsigytą naudotą elektromobilį yra 2500 Eur, už įsigytą naują elektromobilį 5000 Eur.

Papildoma 1000 Eur kompensacija skiriama pareiškėjui, kuris sunaikino seną transporto priemonę.

Reikalavimai naujai įsigytam elektromobiliui

 • Elektromobilis – M1 klasės transporto priemonė, kurioje energija mechaniniam judesiui atlikti tiekiama tik iš elektros energijos kaupiklio.
 • Pareiškėjas įsigijęs elektromobilį jį įregistruoja savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu – tampa elektromobilio valdytoju.
 • Pareiškėjo elektromobilio registracijos liudijime privalo būti nurodyta pirmoji registracijos data arba modelio metai, pirmosios registracijos Lietuvoje data.
 • Naujas elektromobilis – nuo kurio pirmosios registracijos datos (B) iki transporto priemonės registracijos jos valdytojo vardu datos (I.1) praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai ir registracijos valdytojo vardu data yra ne ankstesnė kaip 2021 m. vasario 2 d.
 • Naudotas elektromobilis – kurio pirmosios registracijos data (B) 2016 m. balandžio 2 d. arba vėlesnė, arba modelio metai 2016 m. arba vėlesni (B.2), o pirmosios registracijos Lietuvoje data  (B.1) ne ankstesnė kaip 2021 m. vasario 2 d.

Reikalavimai senam automobiliui

 • Pareiškėjas, norintis gauti papildomą 1000 eurų kompensaciją, turi sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir registracijos liudijimo blanke (C.1=C.2) įrašytu savininku / valdytoju arba įregistruotu tik valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.
 • Sunaikintos transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d.
 • Transporto priemonė turi  būti sunaikinta pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2003 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr. 710 „Dėl Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ ir išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro (Įmonių sąrašą galite rasti: https://atvr.aplinka.lt/tp-tvarkytojai.html).

Koks automobilis tinkamas šiai kompensacijai gauti?

 • Tinkamas elektromobilis kompensacijai gauti yra tas, kurio registracijos liudijimo „P.3 Degalų tipas arba galios šaltinis“ laukelyje nurodyta tik elektra. Tinkamos išlaidos yra nuo 2021 m. vasario 2 d., t. y. elektromobilis valdytojo vardu įregistruotas ne ankščiau kaip 2021 m. vasario 2 d.
 • Elektromobilis su tuo pačiu VIN numeriu ir sunaikinta transporto priemonė su tuo pačiu VIN numeriu kompensuojami tik pagal vieną Klimato kaitos programos kvietimą ir tik vieną kartą.
 • Pareiškėjo atsakomybė yra įsitikinti, ar už įsigytą elektromobilį nebuvo suteikta kompensacinė išmoka.

Paraiškų teikimas vykdomas šioje interneto svetainėje: PARAIŠKOS TEIKIMAS


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite
Close
Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: