Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Agurkus rinksite kibirais: paprastos ir itin veiksmingos trąšos!

1 min. skaitymo

Paprastas ir nebrangus sprendimas – žaliosios trąšos. Šiandienos straipsnyje sužinosite, kodėl jos idealiai tinka agurkams ir kaip jas paruošti.

 

Kodėl agurkams geriausiai tinka žaliosios trąšos?

  • Žaliosiose trąšose gausu azoto ir fosforo, kurie yra pagrindiniai agurkų augimo ir vystymosi elementai.
  • Joms ruošti nenaudojami jokie chemikalai, todėl jos yra saugios žmonėms ir aplinkai.
  • Žaliosios trąšos ne tik aprūpina agurkus maistinėmis medžiagomis, bet ir gerina dirvožemio mikrobiologinę būklę, o tai teigiamai veikia augalų augimą ir derėjimą.
  • Norint pasigaminti žaliųjų trąšų, nereikia pirkti brangių ingredientų, nes jas galima pasigaminti iš sode ar pievoje augančių žolių ir piktžolių.

 

Kaip pasigaminti žaliųjų trąšų agurkams?

  • Surinkite žolę ir dilgėles. Jas susmulkinkite, kad pripildytumėte maždaug pusę kibiro.
  • Susmulkintas žoles ir dilgėles užpilkite vandeniu, kad mišinys būtų visiškai apsemtas. Uždenkite kibirą dangčiu ir palikite stovėti 7-10 dienų. Per tą laiką mišinys turėtų fermentuotis. Po savaitės užpilą perkoškite, kad pašalintumėte visas žoleles.
  • Gautą koncentratą praskieskite švariu vandeniu. Skiedimo proporcijos priklauso nuo laistymo dažnumo. Jei laistoma dažnai, koncentratą skiedžiame santykiu 1:10. Jei laistoma retai, naudokite santykį 1:5.

Svarbu: agurkų vegetacijos metu rekomenduojama tręšti 1-2 kartus per mėnesį. Nepalikite paruošto užpilo per ilgai, nes jis gali prarasti naudingąsias savybes – visada geriau pasiruošti šviežią.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus