Graikiniam riešutmedžiui sodinti pasirinkite pietinę pusę ir skirkite daug vietos. Jis mėgsta šviesą, yra nereiklus ir auga mišriose dirvose, kuriose yra geras drenažas.
Kad jaunas medelis greitai įsišaknytų, dvi dienas jis pamerkiamas į vandenį. Tuo metu paruoškite 40 cm skersmens ir 80 cm gylio duobę. Supilkite 15 kg humuso, įberkite 60 g fosforo ir 30 g kalio trąšų, išmaišykite ir užpilkite 40 l vandens.
Duobės viduryje pasodinkite medelį taip, kad sodinimo pabaigoje kaklelis būtų viename lygyje su žeme. Gerai sutankinkite dirvą, kad šaknys nepradėtų pūti. Aplink jį padarykite įdubimą ir gausiai palaistykite. Nuo trečiųjų gyvenimo metų tręšiama ir kompleksinėmis trąšomis tręšiama rudenį. Prieš tai dirva šiek tiek išpurenama 10 cm gylyje.
Kai sodinukas išauga į jauną medelį, suformuojamas apvalus, platėjantis vainikas, atveriantis viršūnę. Kartu paliekamos horizontalios skeletinės šakos, o silpnos ir vertikalios šakos pašalinamos. Du kartus per metus profilaktiškai graikinius riešutmedžius reikėtų nupurkšti vario sulfatu ir sisteminiais kandžių repelentais.
Derliaus nuėmimas
Derlius nuimamas spalio pirmoje pusėje, kai riešuto odelė sprogsta ir patamsėja. Šakos stipriai purtomos, o riešutai krenta. Džiovinama vėdinamoje patalpoje arba saulėje. Graikinis riešutmedis pradeda duoti vaisius po 5-7 metų.
Jei vaisius ilgai neduoda, skatinama keliais būdais.
Medį galima išgąsdinti purtymo poveikiu. Kelio lygyje kojomis arba plaktuku smūgiuokite į kamieną. Tai sukelia stresą ir sužadina medžio savisaugos instinktą, dėl kurio padidėja derlius.
Pavasarį į kamieną po apatinėmis šakomis 1 cm gylyje įkalama surūdijusi, alkoholiu dezinfekuota vinis. Vasarai pasibaigus, ryte ją reikia išimti ir užtepti sodo tepalu. Šis metodas sustabdo augimą, ir augalas pražysta.
Visi šie būdai buvo išbandyti daugybę kartų ir iš tiesų padeda padidinti auginamo medžio derlių.