Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kaip auginti grybus sode: sukurkime „mini grybų daržą” tiesiog prie tvoros

Miglė Pociuvienė
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų...
2 min. skaitymo

Grybavimas miške – tai tikra romantika. Tačiau ką daryti, jei „tyliąją medžioklę“ norisi surengti tiesiog savo sode, neišeinant iš namų? Grybų auginimas lysvėje – tai visiškai reali ir visai nesudėtinga užduotis, kurią gali įgyvendinti net pradedantysis. Be to, tai ne tik įdomus, bet ir naudingas bei ekologiškas užsiėmimas.

Kodėl verta auginti grybus sode?

Grybų auginimas savo sode jau seniai nebėra egzotika. Šampinjonai, voveraitės, o vėliau net baravykai gali būti lengvai auginami lysvėse, sode, komposto krūvoje ar net senoje pašiūrėje. Tai nereikalauja didelių finansinių investicijų ar specialaus išsilavinimo – svarbiausia laikytis pagrindinių taisyklių ir neskubėti.

Norite savo sklype pajusti tikrą miško kvapą? Tuomet pabandykite auginti raudonviršius ar baravykus. Miške raskite prinokusį grybą, sutrinkite jo kepurėlę ir užpilkite vandeniu. Gauta koše palaistykite vietą po medžiais – beržais, ąžuolais, pušimis, jei tokie auga jūsų teritorijoje. Sėkmė priklauso nuo drėgnos, organinių medžiagų turtingos dirvos ir šešėlio. Jei mikroklimatas tinkamas, grybai įsitvirtins, o po metų ar dvejų galėsite rinkti pirmąjį derlių.

Šampinjonų auginimas – paprasta ir efektyvu

Šampinjonus auginti taip pat nesudėtinga, ypač komposte. Geriausia terpė – šiaudų ir arklio mėšlo mišinys. Substratą reikia sudrėkinti, įdėti grybienos, uždengti maišu ar plėvele ir palikti tamsioje vietoje. Po mėnesio pasirodys baltas grybinis apnašas – tai ženklas, kad procesas vyksta. Tada substratą apiberiama plonu dirvožemio sluoksniu, o po 3–4 savaičių pradės augti grybai.

Pasirinkite tinkamą vietą

Grybai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų, todėl rinkitės vietą su šešėliu – po tvora, tarp medžių arba sodo kampe. Galima naudoti net seną pastatą ar pašiūrę, jei joje pakanka drėgmės ir vėsos.

Jei norite mėgautis grybais ne tik sezono metu, bet ištisus metus – sukurkite grybų kambarį rūsyje arba sandėlyje. Įrenkite lentynas, užtikrinkite pastovią temperatūrą, drėgmę ir reguliarią ventiliaciją – taip jūsų mini grybų verslas niekada nenustos klestėti.

Kodėl verta pradėti?

Grybai šalia namų – tai puikus būdas pasijusti šiek tiek alchemiku, šiek tiek ūkininku ir šiek tiek gurmanu. Verta tik pradėti – ir jau kitą sezoną galėsite paruošti kvapniausią grybų padažą iš savo lysvės derliaus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

TEMOS:
Pasidalinkite šiuo straipsniu
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus