Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Stebuklingas tirpalas nuo amarų: natūrali priemonė iš trijų ingredientų išgelbėjo derlių – sodininkai sužavėti

2 min. skaitymo

Pažįstama situacija: ant augalų pasirodo susiraitę lapai, o apatinėje jų pusėje – ištisos mažų vabzdžių kolonijos. Deja, tai amarai – negailestingi daržo priešai, puolantys viską iš eilės: nuo kopūstų ir paprikų iki rožių ir krapų. Šie kenkėjai tiesiog išsiurbia gyvybinius syvus iš augalų, silpnindami juos ir galiausiai pražudydami.

Nors parduotuvėse gausu cheminių priemonių nuo amarų, patyrę sodininkai mieliau renkasi natūralius sprendimus, ypač kai kalbama apie valgomus augalus. Ir yra vienas laiko patikrintas receptas, kuris veikia ne prasčiau nei pramoniniai pesticidai.

Norint paruošti šį stebuklingą tirpalą, reikia trijų ingredientų: česnako, krieno ir aitriosios paprikos. Krienai tinka tiek lapų, tiek šaknies pavidalu – kas tik yra po ranka. Smulkiai supjaustome ir užpilame verdančiu vandeniu, paliekame atvėsti.

Tuo metu susmulkiname du aitriosios paprikos ankštis ir visą česnako galvutę, užpilame litru šilto virinto vandens. Po kurio laiko nukošiame abu užpilus ir sumaišome į vieną indą.

Kad tirpalas geriau priliptų prie lapų, įberiame šiek tiek tarkuoto ūkiško muilo. Šis metodas laiko patikrintas ir duoda puikių rezultatų.

Purškiame visus pažeistus augalus, ypač atidžiai apipurškiant apatinę lapų pusę. Rezultatas matomas beveik iš karto: amarai dingsta, lapai išsitiesia, o augalai tiesiog atgyja akyse. Šis metodas veiksmingas net ir sunkiausiais atvejais, o sodininkai jį sėkmingai naudoja jau daugelį metų!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Miglė Pociuvienė – sodininkystės, daržininkystės ir augalininkystės entuziastė, savo žinias ir patirtį kaupiu jau daugelį metų. Rašau straipsnius KAIPKADA.LT portalo skaitytojams ir padedu geriau suprasti augalų priežiūrą, derliaus auginimo subtilybes bei tvarios aplinkos kūrimą.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus