Sportas / Sveikata

Besimptomis Covid-19, ką daryti, jei įtariate, kad sirgote?

Gydytojų patarimai kaip elgtis

Jeigu sirgote besimptomiu Covid-19, tai gali sukelti latentinį pavojų organizmui. Po kurio laiko gali pasireikšti ligos pasekmės.

Besimptomis persirgimas koronavirusu (Covid-19) negali būti laikomas nepavojingu, sakė garsus plaučių specialistas iš Rusijos. Daugelis žmonių nekreipia dėmesio į staiga apėmusį silpnumą, raumenų, galvos svaigimą ir nuovargį.

Besimptomiams pacientams plaučių pažeidimai gali ir nepasireikšti. Virusas tokiais atvejais patenka į ląsteles ir sumažina deguonies prisotinimo lygį kituose organuose: širdyje, inkstuose, smegenyse ar kepenyse. Po to, kai imuninė sistema savarankiškai susidoroja su infekcija, sunku nuspėti, kokias pasekmes gali turėti tie, kuriuos veikia mažas organų prisotinimas deguonimi.

„Žmogus nepastebėjo, kad serga, tačiau tam tikri pokyčiai jo organizme jau gali pradėti vykti. Daugelis pacientų po koronaviruso turi širdies problemų – labai svarbu prisiminti, ar pandemijos metu buvo kokių nors keistenybių organizme, reikėtų atlikti antikūnų testą“, – aiškina pulmonologas. .

2020 m. gruodžio mėn. Tokijo „Hirahatos“ klinikos gydytoja Koichi Hirahata sakė, kad pacientai, patyrę lengvą ar besimptomį COVID-19, gali toliau išsivystyti sunkios šios ligos pasekmės.

„Turime išsamią 378 pacientų duomenų bazę, kurie kenčia nuo viruso padarinių. Didžioji dauguma – 80,69% – yra jauni žmonės iki 40-50 metų. Kitaip tariant, tai tik amžiaus kategorija, kai ligos eiga laikoma lengviausia, o po šios ligos tai sukelia sunkesnes pasekmes. Be to besimptomia Covid forma sergantys asmenys yra labiausiai linkę į rimtas pasekmes“, – sako gydytoja Koichi Hirahata.

Svarbiausia atlikti antikūnų testą

Jeigu testas parodo teigiamą atsakymą, turėtumėte susisiekti su gydytoju ir atlikti išsamų tyrimą. Visų pirma, visų organų ultragarsas. Tai gydytojams padės išsiaiškinti ar infekcijos metu nebuvo pažeisti organai. „Taip pat patariama atlikti vitaminų kiekio tyrimus ir išsamų biocheminį kraujo tyrimą, kad patikrintumėte rodiklius, ar nėra anomalijų. “, – aiškina ji.

 

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: