Kompiuteriai / TV / TelefonaiTelefonai

„Facebook“ skaito „WhatsApp“ naudotojų asmenines žinutes

Vienos populiariausių pasaulyje žinučių siuntimo programos savininkas gali skaityti programos naudotojų žinutes. Naujausioje ataskaitoje nurodoma, kad „Facebook“ turi prieigą prie „WhatsApp“ klientų žinučių.

Visos populiariausios žinučių siuntimo programos yra apsaugotos galutiniu šifravimu. Šiuo sprendimu užtikrinama tinkama naudotojų privatumo apsauga. Saugumas užtikrina, kad jokia trečioji šalis, įskaitant programėlės savininką ir jos administratorius, negalėtų pasiekti klientų žinučių turinio. Pasirodo, sistemą galima apeiti. Taigi „Facebook“ turi galimybę susipažinti su „WhatsApp“ naudotojų pokalbiais.

„Facebook“ turi prieigą prie „WhatsApp“ klientų žinučių

Ataskaitos autorius – „ProPublica“. Paslauga gavo informaciją tiesiai iš „Facebook“ moderatorių. Pranešimus patvirtino net 29 iš jų.

Šifravimas nuo galo iki galo užtikrina, kad niekas, išskyrus žinučių dalyvius, negalės matyti pranešimų turinio. Kaip „Facebook“ gali juos pasiekti? Pasirodo, kiekviena išsiųsta žinutė persiunčiama specialiam dirbtiniam intelektui, kuris skenuoja pokalbį ieškodamas nepageidaujamų laiškų, dezinformacijos, neapykantos kalbos, šantažo ir vaikų išnaudojimo. Tokiu būdu filtruota korespondencija perduodama patikrinti vienam iš moderatorių. Kiekvienas darbuotojas per dieną patikrina apie 600 tokių žinučių. Moderatorius mato tik keturis susijusius pranešimus ir, remdamasis jais, nurodo, ar buvo kokių nors pažeidimų.

Turinį tikrinantys darbuotojai teigia, kad daugelyje jų vaizduojami, pavyzdžiui, baseine besimaudantys vaikai. Remdamiesi turiniu, moderatoriai nusprendžia užblokuoti naudotoją, atmesti paraišką arba įtraukti naudotoją į stebėjimo sąrašą. Pastarasis sprendimas suteikia „Facebook“ galimybę bet kada pasiekti konkretaus asmens susirašinėjimą.


Taip pat skaitykite:

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Mindaugas Bružas

KAIPKADA.LT naujienų, straipsnių, patarimų autorius.

Turite klausimų ar pastabų? Susisiekite:
el. p. redakcija@kaipkada.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: