Apžvalgos ir naujienos

„Google“ įspės apie galimai netikras naujienas

Nuo šiol ieškant svarbiausių naujienų „Google“ sistemoje, gali būti gautas netikėtas rezultatas – įspėjimas, kad rezultatai gali būti nepatikimi.

Google paieškos sistema – patobulėjo

„Google“ pradėjo rodyti pranešimus apie paieškas, kuriuose naudotojams siūloma grįžti vėliau, kai bus daugiau informacijos.

Šis pranešimas – tai naujausios „Google“ pastangos mažinti dezinformaciją aktualiausių naujienų paieškos rezultatuose. Tinklaraščio įraše Danny Sullivanas, „Google“ viešųjų ryšių atstovas, teigė, kad kartais tuo metu, kai naudotojai atlieka paiešką, patikimos informacijos internete nėra:

Siekdami padėti tai padaryti, išmokinome savo sistemas nustatyti, kada tema sparčiai vystosi ir dar nėra įvairių šaltinių informacijos. Dabar rodysime pranešimą, kuriame nurodysime, kad būtų geriau patikrinti šią informaciją vėliau, kai bus daugiau informacijos iš įvairių šaltinių.

Pirmasis šią funkciją pastebėjo Stanfordo interneto observatorijos tyrėjas Renee DiResta ir pavadino ją „teigiamu žingsniu“.

„Google“ jau seniai kritikuojama už tai, kad leidžia nepatikimiems šaltiniams užimti pirmąsias vietas greitai besikeičiančių istorijų paieškos rezultatuose.

Su panašiais kaltinimais susidūrė „Twitter“ ir „Facebook“. Pietų Kalifornijos universiteto socialinės žiniasklaidos ekspertė Karen North 2018 m. laikraščiui „New York Times“ sakė, kad naudotojai tokiais atvejais gali žaisti reitingavimo algoritmais:

Kol patikimi šaltiniai nepateikė istorijų, viskas vyksta tarsi laisvai. Žmonės, kurie užsiima sensacingų nuomonių apie naujienas skelbimu, išmoko, kad kuo greičiau jie paskelbia savo medžiagą, tuo didesnė tikimybė, kad jų turinį ras auditorija.

Įspėjimai gali padėti sustabdyti dezinformacijos srautą, tačiau jie taip pat gali padidinti susirūpinimą, kad „Google“ cenzūruoja alternatyvias žiniasklaidos priemones.

Jei radote klaidą, praneškite mums apie tai pažymėdami tekstą ir paspausdami Ctrl+Enter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button

Pranešimas apie klaidą

Šis tekstas bus išsiųstas mūsų redaktoriams: