Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Kodėl amerikiečiai visur kloja kiliminę dangą ir ji visada atrodo švari, nors jie namuose vaikšto su batais

5 min. skaitymo

Jei pažvelgsite į gražių amerikietiškų namų nuotraukas, pastebėsite vieną įdomų dalyką: jų grindys beveik visada būna visiškai padengtos kilimine danga — nuo sienos iki sienos, dar ir tvirtai pritvirtintos prie grindjuosčių, kad jų lengvai neištrauktum.

Kiliminė danga

Kai 1951 m. ją išrado amerikiečių inžinierius, ji niekam nebuvo reikalinga.

Absoliučiai niekam!

Tik dėka aktyvios reklamos ir kelių didelių valstybinių užsakymų šis grindų dangos tipas pasiekė apimtį – penki milijonai pėdų per metus. Tačiau laikui bėgant žmonėms ji patiko, ir šiandien, pagal statistiką, apie 90 % amerikiečių namų turi kiliminę dangą, o kasmet pagaminama daugiau nei 457 milijonai kvadratinių metrų šios dangos.

Argi tai ne puikus pavyzdys, kaip sėkminga idėja prasimuša?

Mūsų kraštuose ji paplito devintajame dešimtmetyje, tapdama vienu pagrindinių „euroremonto“ simbolių, pakeisdama senoviškus močiutės kilimus ant sienų ir takelius ant grindų. Ją veždavo iš Belgijos, JAV, Nyderlandų, Prancūzijos, pigesni variantai – iš Lenkijos. Turėti tokią dangą buvo prabangos ir „kietumo“ ženklas, nors užsieniečiai iš mūsų tik juokėsi, nes tikrieji kilimai, paplitę TSRS laikais, buvo daug brangesni ir vertingesni. Taigi, mes išmetėme brangius daiktus ir pasirinkome pigesnius. Na va.

Laikui bėgant tapo aišku, kad kiliminė danga – nepatogi: greitai išsitepa, mindžiojama, sunkiai išvaloma, kaupia dulkes, sukelia alergijas.

Dėl šių priežasčių daugelis Europos šalių beveik visiškai atsisakė tokios dangos, nurodydamos, kad ilgo plauko grindų dangos yra žalingos sveikatai.

Klojama kiliminė danga

Tuo tarpu kiliminės dangos tėvynėje – Amerikoje – ji vis dar klota ant grindų, ir niekas per daug nesuka galvos dėl sveikatos… nei savo, nei vaikų.

Kodėl? Kaip čia taip? Jie savęs negaili?

Daugelis sako – ten gi visur švaru, gatvėse nėra dulkių ir purvo, viskas sterilu. Aha, papasakokite tai dar kur nors:

Kai kurie amerikiečiai kiliminę dangą nunešioja taip, kad ji visiškai praranda savo spalvą. Ir kai per ją vaikštai, atrodo, kad kojos slysta per riebalus ir purvą. O tos nuotraukos, apie kurias rašiau pradžioje… Na, jūs juk žinote, kaip fotografuojamos tokios žurnalinės nuotraukos.

Beje, labai turtingi amerikiečiai – tokie kaip Bilas Geitsas, Elonas Muskas, estrados ir kino žvaigždės – renkasi parketą ar laminatą. Bet likusiuose 90 % būstų – purvina, dulkėta kiliminė danga su dėmėmis. Ir po tą purvą jie vaikšto su lauko batais.

Pamenu, kai devintojo dešimtmečio pradžioje pagal programą „Rankos paspaudimas per vandenyną“ pas klasės draugę atvyko tikras amerikietis, kuris mėnesį gyveno paprastoje Uralo šeimoje. Šeima iššveitė visą butą – valė dulkes, dažė langus ir grindis, iš pažįstamų surinko gražiausius kilimus. Močiutės Zinajidos bute buvo švara ir sterili tvarka.

O tas 12 metų amerikiečių berniukas – kaip buvo su purvinomis sportbačiais, taip ir trypė per visą butą. Nustebusiai močiutei greitai paaiškino, kad „pas juos taip įprasta“, bet ji visas keturias savaites į jį žiūrėjo kreivai.

Tuo tarpu šitam neestetiškam ir nehigieniškam įpročiui yra net ne viena ar dvi, o net TRYS paaiškinimo priežastys.

1. Amerikietiška kiliminė danga labai skiriasi nuo europietiškos.

Sakykim tiesiai – ji esmingai skiriasi. Ji gaminama arba su… tik nesukriskite nuo kėdės… bitumo pagrindu, arba su natūralaus latekso pagrindu.

Kaip manote – kaip jaučiasi vaikščioti po grindis, kurių pagrindas iš esmės yra asfalto pirmtakas?

Tiems, kuriems nepatinka bitumas, yra brangesnė versija – iš natūralaus latekso. Kiliminės dangos impregnavimas bitumu arba lateksu padaro ją beveik visiškai atsparią vandeniui: nei drėgmė, nei išlieti gėrimai ar purvas neprasiskverbia iki grindų.

Kiliminė danga

2. Šildymas JAV yra brangus, o kiliminė danga – šildo!

Ir nesijuokite – kalbu visiškai rimtai. Daugelyje amerikiečių namų nėra šilumos izoliacijos tarp rūsio ir pirmo aukšto. Iš apačios visada traukia šaltas oras, todėl kiliminė danga, ypač su veltinio pagrindu, yra puikus sprendimas šilumai palaikyti ir taupyti šildymo sąnaudas.

Taip pat ir antrame aukšte tai puikus būdas gerai apšiltinti patalpas.

3. Kiliminė danga – pigiausias grindų dangos variantas JAV.

Ji puikiai paslepia statybinius trūkumus. Amerikiečiai paprastai nesuka galvos dėl statybos kokybės – grindyse gali būti tarpų, nelygumų ir kitų defektų.

Kam vargti su grindų lyginimu, jei galima uždėti storą kiliminę dangą – ir viskas! Problema paslėpta.

Be to, kiliminę dangą labai lengva pakeisti prieš parduodant būstą, ir visiškai „nusidėvėjęs“ interjeras iš karto įgauna šviežumo.

Ir pabaigai:

Kiliminę dangą Amerikoje labai lengva išvalyti su specialiais pramoniniais valymo aparatais, pavyzdžiui, RUGDoctor. Tokius galima išsinuomoti bet kuriame statybinių medžiagų ar prekybos centre. Plius specialios valymo priemonės – ir per 24 valandas viskas spindi ir kvepia „švaria chemija“.

Joks buityje naudojamas plaunantis dulkių siurblys su tuo nesusidoros, bet pramoninės valymo mašinos – taip. Jei tingisi patiems – galima iškviesti valymo komandą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Esu KAIPKADA.LT portalo redaktorius, rašantis apie naujienas, įvykius ir praktiškus patarimus. Mano tikslas – suteikti skaitytojams aktualią informaciją. Padedu atrasti naudingas žinias ir pasidalinti svarbiausiais įvykiais, kurie gali turėti įtakos mūsų gyvenimui.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus