Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Būsimoji „Android 16“ versija atneš didelių pokyčių kūrėjams ir naudotojams

2 min. skaitymo

Bendrovė „Google“ planuoja panaikinti galimybę apriboti programėlių ekrano orientacijos ir dydžio pritaikymą platformos lygmeniu. Šis pakeitimas iš pradžių turės įtakos prietaisams su dideliais ekranais, kuriuose mažesniojo ekrano matmenys yra ne mažesni kaip 600 dp. Šis pakeitimas yra atsakas į didėjančią „Android“ įrenginių įvairovę.

Pasaulyje yra daugiau kaip 3 mlrd. aktyvių įrenginių, todėl „Android“ dabar veikia išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose, sulankstomuosiuose įrenginiuose, „Chromebook“ ir net transporto priemonėse. Vartotojai tikisi, kad jų programėlės optimaliai veiks visuose įrenginiuose.

Iki šiol kūrėjai savo programėlėse galėjo nurodyti, kad jos veiktų tik vertikaliu arba horizontaliu formatu. Nuo „Android 16“ šie apribojimai nebebus galimi dideliuose ekranuose. Programėlės turi automatiškai prisitaikyti prie skirtingų ekrano formatų ir orientacijų.

Kitoks programėlių atvaizdavimas Android 16

Naujasis reglamentas taikomas planšetiniams kompiuteriams, dideliems sulankstomiesiems įrenginiams ir staliniams kompiuteriams, pavyzdžiui, „Chromebook“. Išmaniesiems telefonams ir mažiems sulankstomiems mobiliesiems telefonams šis pakeitimas netaikomas. Žaidimams taip pat taikoma išimtis, jei jie yra pažymėti kaip tokie.

Kūrėjams tai reiškia, kad jie turės peržiūrėti savo programėles, jei anksčiau jos palaikė tik vieną formatą. Turi būti išspręstos tokios problemos kaip persidengiantys maketai ar ištemptos naudotojo sąsajos. Šiam tikslui „Google“ pateikia įrankių ir bibliotekų.

Įvedimas bus laipsniškas: 2025 m. su „Android 16“ kūrėjai vis dar gali įgyvendinti pakeitimus pasirinktinai. Nuo 2026 m. jie taps privalomi programėlėms, orientuotoms į API 37 lygį. Iki 2026 m. rugpjūčio mėn. programėlės „Google Play“ parduotuvėje privalės palaikyti „Android 16“, o nuo 2027 m. rugpjūčio mėn. bus reikalaujama palaikyti API 37 lygį.

Šis pokytis atspindi prisitaikančių naudotojo sąsajų tendenciją. Programėlės turėtų būti sklandžiai pritaikomos prie skirtingų ekranų dydžių ir formų veiksnių. Vienas iš tokio požiūrio sėkmės pavyzdžių – programėlė „FlipaClip“, kurią optimizavus skirtingiems formos veiksniams, planšetinių kompiuterių naudotojų skaičius išaugo 54 proc.

Kūrėjai jau gali išbandyti savo programėles naudodamiesi „Android 16 Beta 1“ kūrėjų peržiūra. „Google“ rekomenduoja anksti pradėti pritaikyti programėles, ypatingą dėmesį skiriant kameros vaizdo suderinamumui esant skirtingoms orientacijoms ir programėlės būsenos išsaugojimui keičiant dydį.

Šaltinis: stadt-bremerhaven.de

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

Vidutinis reitingas / 5. Balsų skaičius:

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Pasidalinkite šiuo straipsniu
Sekti:
Donatas Varnas – KAIPKADA.LT portalo straipsnių autorius, besidomintis naujausiomis technologijomis, žiniatinklio tendencijomis ir dirbtinio intelekto pasauliu. Mano straipsniai padeda skaitytojams suprasti sudėtingas technologines naujoves, atrasti sprendimus ir neatsilikti nuo sparčiai besikeičiančio skaitmeninio pasaulio.
guest
0 Komentarai(ų)
Naujausi
Seniausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus